w , ,

Czas płynie Ci za szybko? Naukowcy mają sposób jak go spowolnić

Klepsydra z piaskiem.

Czas wydaje się być bardzo względny, ponieważ w różnych sytuacjach inaczej postrzegamy jego upływ. Kiedy nadchodzą Święta, wakacje czy długie weekendy, to każda z przeżytych chwil wydaje się trwać sekundę.

Kiedy jednak czekamy na ważny telefon, wykonujemy nielubianą pracę lub spędzamy wolne chwile w nienajlepszym towarzystwie, to każdy moment wydaje się trwać wiele dłużej niż zwykle. Z czego to wynika?

Według wykładowcy z Leeds Beckett University, Steve’a Taylor’a, możemy zmienić sposób postrzegania czasu. Jego zdaniem, do zmiany sposobu tego postrzegania mogą służyć środki odurzające czy stany traumatyczne, ale korzystanie z nich nie przynosi korzyści organizmowi.

Istnieje jednak sposób, dzięki któremu możemy zrozumieć każdy z tych stanów i zapanować nad upływem chwil w swoim życiu. Chodzi o zrozumienie procesów psychologicznych, rządzących naszym życiem i odkrycie tego, co się za nimi kryje.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.