w , ,

Pierwsza czarnoskóra kobieta na banknocie w USA? Nikt się tego nie spodziewał

Harriet Tubman.

W ostatnich tygodniach w Stanach Zjednoczonych doszło do wielu zmian. Joe Biden, jako nowy Prezydent, od początku zaczął intensywnie działać, by wprowadzić do Białego Domu swoją politykę. Jedna z jego pierwszych inicjatyw może dotyczyć Harriet Tubman.

Choć kwestia jej zasług dla amerykańskiej społeczności nie budzi żadnych wątpliwości, to sekretarz skarbu rządu byłego Prezydent USA, Donald’a Trump’a, postanowił odsunąć na bok projekt, dotyczący umieszczenia jej wizerunku na banknocie. Nie było to spójne z jego niezwykle konserwatywną, prawicową polityką.

Nowy Prezydent Stanów Zjednoczonych ma zupełnie inne poglądy i milionom Amerykanów powróciła nadzieja na to, że wkrótce będą mogli zobaczyć swoją bohaterkę na 20-dolarowym banknocie!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.