w , ,

Hiroszima po 76 latach od wybuchu. Zobacz jak wygląda dzisiaj

Hiroszima współcześnie.

Hiroszima i jej losy na zawsze zostały naznaczone przez bombę atomową. Zrzucona na miasto broń jądrowa i wybuch, który spowodowała był równoważny z mocą detonacji 16 tysięcy ton trotylu, używanego do produkcji standardowych bomb.

Była to jedna z dwóch bomb atomowych, które dotychczas zostały zdetonowane na Ziemi. Ich potężna siła rażenia, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Znaczniej niebezpieczniejsze okazało się być promieniowane, związane z detonacją broni jądrowej.

O 8:15 6. sierpnia 1945 roku doszło do detonacji bomby nazwanej Little boy, zrzuconej przez amerykański bombowiec Enola Gay. Widok tego, jak wyglądało miasto po wybuchu, a jak wygląda dzisiaj naprawdę zaskakuje. Skłania także do refleksji nad tym, byśmy my, jako ludzie, nie niszczyli tego, co udało nam się zbudować bądź odbudować ze zgliszczy.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.