w ,

Ile mamy włosów na głowie? Wiele osób nie umie odpowiedzieć na to pytanie

Ile mamy włosów na głowie?

Obecność włosów na głowie to dla większości ludzi oczywistość. Mniej lub bardziej łamliwe, proste czy kręcone. Od lat stanowią ciągłą udrękę dla tych, którzy zawsze chcieliby nie to, czym obdarzyła ich natura. A czy zastanawiałeś się kiedyś, ile włosów na głowie masz?

Zobacz także:  Jak obliczyć, ile godzin powinno się spać?

Ile mamy włosów na głowie?

Około 100 tysięcy włosów na głowie – tyle właśnie znajduje się na głowach młodych ludzi. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że około 100 z nich wypada codziennie. Na głowie każdego człowieka może znajdować się do 5 milionów mieszków włosowych. Już na etapie życia płodowego kształtuje się ilość włosów, która jest zapisana w genach. Każdy mieszek będzie odpowiedzialny za produkcje 20-30 kosmyków w ciągu życia.

Zobacz także:  Męska pigułka antykoncepcyjna już wkrótce będzie gotowa

Nie u każdego taka sama ilość

Liczba włosów na głowie różni się również ze względu na rasę. U dorosłego osobnika, przedstawiciela rasy białej na głowie znajduje się około 130 tysięcy mieszków, ciemnowłosa rasa kaukaska – 110 tysięcy mieszków, zaś osoby pochodzenia azjatyckiego i afrykańskiego oraz rudowłosa osoby rasy kaukaskiej mają około 90 tysięcy mieszków włosowych.

Zobacz także:  Niesamowite zalety medytacji, których nie znasz

Domowe sposoby na kaca

Domowe sposoby na kaca. Wiele osób ich nie zna

Różne rodzaje alkoholu to różne emocje

Od euforii po agresję. Różne rodzaje alkoholu to różne emocje