w ,

Ile mamy włosów na głowie? Wiele osób nie umie odpowiedzieć na to pytanie

Ile mamy włosów na głowie?

Obecność włosów na głowie to dla większości ludzi oczywistość. Mniej lub bardziej łamliwe, proste czy kręcone. Od lat stanowią ciągłą udrękę dla tych, którzy zawsze chcieliby nie to, czym obdarzyła ich natura. A czy zastanawiałeś się kiedyś, ile włosów na głowie masz?

Zobacz także:  O tej porze warto pić soki!

Ile mamy włosów na głowie?

Około 100 tysięcy włosów na głowie – tyle właśnie znajduje się na głowach młodych ludzi. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że około 100 z nich wypada codziennie. Na głowie każdego człowieka może znajdować się do 5 milionów mieszków włosowych. Już na etapie życia płodowego kształtuje się ilość włosów, która jest zapisana w genach. Każdy mieszek będzie odpowiedzialny za produkcje 20-30 kosmyków w ciągu życia.

Zobacz także:  Nigdy nie zapominaj o jedzeniu tych 20 najzdrowszych potraw na świecie!

Nie u każdego taka sama ilość

Liczba włosów na głowie różni się również ze względu na rasę. U dorosłego osobnika, przedstawiciela rasy białej na głowie znajduje się około 130 tysięcy mieszków, ciemnowłosa rasa kaukaska – 110 tysięcy mieszków, zaś osoby pochodzenia azjatyckiego i afrykańskiego oraz rudowłosa osoby rasy kaukaskiej mają około 90 tysięcy mieszków włosowych.

Zobacz także:  To mydło jest najlepsze dla Twojej skóry!

Ile mamy włosów na głowie?

Domowe sposoby na kaca. Wiele osób ich nie zna

Ile mamy włosów na głowie?

Od euforii po agresję. Różne rodzaje alkoholu to różne emocje