w ,

Ile mamy włosów na głowie? Wiele osób nie umie odpowiedzieć na to pytanie

Ile mamy włosów na głowie? Wiele osób nie umie odpowiedzieć na to pytanie

Obecność włosów na głowie to dla większości ludzi oczywistość. Mniej lub bardziej łamliwe, proste czy kręcone. Od lat stanowią ciągłą udrękę dla tych, którzy zawsze chcieliby nie to, czym obdarzyła ich natura. A czy zastanawiałeś się kiedyś, ile włosów na głowie masz?

Zobacz także:  Rydze grzyby - charakterystyka, właściwości i zastosowanie

Ile mamy włosów na głowie?

Około 100 tysięcy włosów na głowie – tyle właśnie znajduje się na głowach młodych ludzi. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że około 100 z nich wypada codziennie. Na głowie każdego człowieka może znajdować się do 5 milionów mieszków włosowych. Już na etapie życia płodowego kształtuje się ilość włosów, która jest zapisana w genach. Każdy mieszek będzie odpowiedzialny za produkcje 20-30 kosmyków w ciągu życia.

Zobacz także:  Co jeść, aby mieć zdrową skórę?

Nie u każdego taka sama ilość

Liczba włosów na głowie różni się również ze względu na rasę. U dorosłego osobnika, przedstawiciela rasy białej na głowie znajduje się około 130 tysięcy mieszków, ciemnowłosa rasa kaukaska – 110 tysięcy mieszków, zaś osoby pochodzenia azjatyckiego i afrykańskiego oraz rudowłosa osoby rasy kaukaskiej mają około 90 tysięcy mieszków włosowych.

Zobacz także:  Twoje zdenerwowanie powoduje stres u psa

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.