w ,

To mydło jest najlepsze dla Twojej skóry!

To mydło jest najlepsze dla Twojej skóry!

Produktów na rynku kosmetycznym jest cała masa. Ochronne, regeneracyjne, pielęgnacyjne…można wymieniać bez końca. Często zapominamy jednak o podstawowym dbaniu o skórę. Mydło też musi spełniać wymagania.

To mydło jest najlepsze dla Twojej skóry!
pixabay.com, Jakie mydło jest najlepsze dla skóry?
Zobacz także:  Dieta DNA - ochrona przed rakiem i odchudzanie czy tylko nowa moda

Jakie mydło jest najlepsze dla skóry?

Mydło jest produktem ogólnodostępnym. Można je znaleźć w każdym sklepie, w przeróżnych cenach. Za zadanie ma usuwać brud i fizjologiczne zanieczyszczenia takie jak pot czy sebum. Większość wybiera mydła ze względu na ich dodatkowe właściwości, zapach, poziom pienienia się, kolor. Dodatkowe substancje mogą jednak powodować uszkodzenia płaszcza lipidowego, podrażnienia i alergie skórne. Warto zwrócić uwagę czy naskórek nie jest zbyt wysuszony lub nadmiernie tłusty.

Zobacz także:  Dlaczego jabłko klei się do rąk? Uważaj na to!

Naturalne mydło w drogeriach?

W niektórych dostępnych w drogeriach mydłach znajduje się zaledwie 10% naturalnego mydła. Pozostałe składniki to syntetyczne detergenty. Ich wadą jest zasadowe pH o wartości 8,5, co znacznie przekracza naturalne pH skóry. W najczęściej wybieranych mydłach bardzo popularne jest dodawanie nienaturalnych składników, brak jest olejów czy wysokiej jakości olejków eterycznych, które mogłyby działać ochronnie.

Zobacz także:  Grzyby Shiitake: Zastosowanie i Korzyści Zdrowotne

Mydła naturalne

Najlepszym wyborem są mydła naturalne. Nie zachwycają szatą wizerunkową, zapachy nie są wybitne, a i cena jest wyższa. Działania takiego produktu jednak są znacznie lepsze. Zwłaszcza, gdy skóra narażona jest na wysuszenie i podrażnienia w okresie zimowym warto po nie sięgnąć. Skład i sposób wytwarzania ma bardzo duże znaczenie. W mydłach naturalnych częściej występują takie składniki jak: masło shea, oliwa, oleje roślinne, olej laurowy, dodatki roślinne, naturalne olejki eteryczne czy ług sodowy pozyskiwany z soli morskiej.

Zobacz także:  Wrzuć do wanny drożdże - zobacz po co

Pozytywne właściwości

Mydła o bardziej naturalnym składzie mają dużo pozytywnych właściwości. Są znacznie łagodniejsze a ich niskie pH chroni skórę i powoduje, że samoczynnie reguluje swoje funkcje. Wysoka jakość surowców ma działania antyseptyczne i nawilżające. Ponadto naturalne mydła odblokowują pory, przez co nie powstają zaskórniki na skórze. Naturalne składniki przyspieszają gojenie się drobnych ran i pęknięć naskórka. W przypadku skóry trądzikowej dochodzi do zmniejszania się stanów zapalnych.

Zobacz także:  Tam może być życie poza Ziemią

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.