w ,

To mydło jest najlepsze dla Twojej skóry!

Jakie mydło jest najlepsze dla skóry?

Produktów na rynku kosmetycznym jest cała masa. Ochronne, regeneracyjne, pielęgnacyjne…można wymieniać bez końca. Często zapominamy jednak o podstawowym dbaniu o skórę. Mydło też musi spełniać wymagania.

Jakie mydło jest najlepsze dla skóry?
pixabay.com, Jakie mydło jest najlepsze dla skóry?
Zobacz także:  Rola homoseksualizmu w ewolucji

Jakie mydło jest najlepsze dla skóry?

Mydło jest produktem ogólnodostępnym. Można je znaleźć w każdym sklepie, w przeróżnych cenach. Za zadanie ma usuwać brud i fizjologiczne zanieczyszczenia takie jak pot czy sebum. Większość wybiera mydła ze względu na ich dodatkowe właściwości, zapach, poziom pienienia się, kolor. Dodatkowe substancje mogą jednak powodować uszkodzenia płaszcza lipidowego, podrażnienia i alergie skórne. Warto zwrócić uwagę czy naskórek nie jest zbyt wysuszony lub nadmiernie tłusty.

Zobacz także:  Uważaj na te objawy

Naturalne mydło w drogeriach?

W niektórych dostępnych w drogeriach mydłach znajduje się zaledwie 10% naturalnego mydła. Pozostałe składniki to syntetyczne detergenty. Ich wadą jest zasadowe pH o wartości 8,5, co znacznie przekracza naturalne pH skóry. W najczęściej wybieranych mydłach bardzo popularne jest dodawanie nienaturalnych składników, brak jest olejów czy wysokiej jakości olejków eterycznych, które mogłyby działać ochronnie.

Zobacz także:  Pokrzywa zwyczajna - zastosowania, których nie znałeś

Mydła naturalne

Najlepszym wyborem są mydła naturalne. Nie zachwycają szatą wizerunkową, zapachy nie są wybitne, a i cena jest wyższa. Działania takiego produktu jednak są znacznie lepsze. Zwłaszcza, gdy skóra narażona jest na wysuszenie i podrażnienia w okresie zimowym warto po nie sięgnąć. Skład i sposób wytwarzania ma bardzo duże znaczenie. W mydłach naturalnych częściej występują takie składniki jak: masło shea, oliwa, oleje roślinne, olej laurowy, dodatki roślinne, naturalne olejki eteryczne czy ług sodowy pozyskiwany z soli morskiej.

Zobacz także:  Domowy ogródek - podstawowe zasady uprawiania warzyw

Pozytywne właściwości

Mydła o bardziej naturalnym składzie mają dużo pozytywnych właściwości. Są znacznie łagodniejsze a ich niskie pH chroni skórę i powoduje, że samoczynnie reguluje swoje funkcje. Wysoka jakość surowców ma działania antyseptyczne i nawilżające. Ponadto naturalne mydła odblokowują pory, przez co nie powstają zaskórniki na skórze. Naturalne składniki przyspieszają gojenie się drobnych ran i pęknięć naskórka. W przypadku skóry trądzikowej dochodzi do zmniejszania się stanów zapalnych.

Zobacz także:  Dlaczego nie jesz miodu? 20 niesamowitych właściwości miodu

Człowiek z nerką świni

Pierwszy taki przypadek! Człowiek z nerką świni

Plastikowe opakowania a otyłość

Plastikowe opakowania a otyłość