Młodzi aktorzy, którzy jako dzieci podbijali serca widzów na dużych ekranach, na długo zapisali się w pamięci polskiej publiczności. Ich talent i urok sprawiły, że szybko zdobyli popularność, stając się rozpoznawalnymi twarzami w całym kraju. Jednak czas płynie nieubłaganie, a życie dziecięcych gwiazd często zmienia się w zaskakujący sposób. Czy wciąż są związani z aktorstwem? Jak potoczyły się ich kariery? A może zupełnie odeszli od świata filmu, wybierając zupełnie inną drogę? Odkryj, czym zajmują się dziś i jak wyglądają dawne dziecięce gwiazdy polskiego kina.
Anna Mucha
Nie planowała zostać aktorką, a na plan filmowy trafiła przez przypadek. Anna Mucha debiutowała na dużym ekranie rolą Sabinki w filmie „Korczak” Andrzeja Wajdy. Na casting do filmu przyszła tylko po to, żeby wesprzeć starającego się o rolę przyjaciela, jednak ktoś z ekipy filmowej namówił ją do spróbowania swoich sił i w ten sposób dziewczynka pierwszy raz stanęła przed kamerami. Od tamtej pory zagrała w kilkunastu produkcjach filmowych, m.in. w „Pannie Nikt” Andrzeja Wajdy, „Liście Schindlera” Stevena Spielberga czy „Chłopaki nie płaczą” Olafa Lubaszenko.
Na swoim koncie ambitna aktorka ma kilkanaście ról serialowych, m.in. rolę Klary w kultowym serialu z lat 90. „Matki, żony i kochanki” czy rolę Magdy w „M jak miłość”.
Anna Mucha jest jedną z założycielek Instytutu „Kosmopolis” Fundacji Nauki, Kultury i Edukacji. Ma za sobą udział w kilku programach rozrywkowych, a wygraną w Tańcu z Gwiazdami Kryształową Kulę przekazała na rzecz Fundacji TVN Nie jesteś sam.
Na co dzień mama Stefanii (8 l.) i Teodora (5 l.).
Katarzyna Cichopek
Jako dziecko uczestniczyła w zajęciach kółka teatralnego Haliny i Jana Machulskich przy Teatrze Ochota w Warszawie, gdzie zdobyła uprawnienia instruktora teatralnego. Występowała w chórze szkolnym i ukończyła szkołę sportową o profilu gimnastyki artystycznej.
Kasia Cichopek, której popularność przyniosła rola Kingi w „M jak miłość”, debiutowała w roku 1997 rolą Elżutki w serialu „Boża podszewka” Izabelli Cywińskiej. Aktorka ma swoim koncie również kilka ról teatralnych.
W 2005 roku Kasia Cichopek wygrała drugą edycję Tańca z gwiazdami. W programie partnerował jej Marcin Hakiel, z którym trzy lata później stanęła na ślubnym kobiercu. Wspólnie wydali książkę i płytę DVD do nauki tańca oraz otworzyli szkołę tańca „Hakiel – Akademia Tańca”. Kasia jest także autorką książek – poradników „Sexy Mama. Bo jesteś kobietą” i „Sexy Mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą!”.
Joanna Jabłczyńska
Debiutowała w 1993 roku dołączając do Telewizyjnego Zespołu Dziecięcego Fasolki, który śpiewał na scenie programu dla dzieci Tik-Tak. Stamtąd trafiła do Teleranka, a później do programów młodzieżowych.
Jej najbardziej znane kreacje aktorskie to rola Tosi w „Nigdy w życiu” Katarzyny Grocholi i Ilony Łepkowskiej, oraz rola Marty Konarskiej w serialu TVN „Na Wspólnej”.
Joanna, dzięki charakterystycznej barwie głosu, od 1990 roku pracuje przy dubbingach do najbardziej znanych bajek i filmów dla dzieci. Joanna chętnie angażuje się w działalność charytatywną, wspiera akcje pomocy dzieciom i jest ambasadorką akcji Szlachetna Paczka. Uwielbia sport, startuje w maratonach i triathlonach.
Mimo rozpoznawalności i wielu ról filmowych i telewizyjnych, Joanna Jabłczyńska postawiła na karierę prawniczą. Jest radcą prawnym, pisze doktorat o obronie prawa do prywatności osób publicznych, ma własną kancelarię w Warszawie i ambitnie realizuje kolejne cele związane z jej prowadzeniem.
Ola Szwed
Najbardziej znaną rolą Aleksandry Szwed jest rola Elizy z „Rodziny zastępczej”, która przyniosła jej popularność, ale już wcześniej pojawiała się w telewizji za sprawą dziecięcego zespołu, który towarzyszył Majce Jeżowskiej podczas występów. Ola uczestniczyła również w zajęciach artystycznych w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota”.
Aleksandra ma na koncie kilkanaście ról serialowych, z powodzeniem odgrywa role teatralne i, od czasu do czasu, nagrywa dubbingi do filmów. Jej występy często można podziwiać w programach rozrywkowych. Mało kto pamięta, że w 2009 roku Ola razem z Marco Bocchino zaśpiewała piosenkę „All My Life” w koncercie wyłaniającym reprezentanta Polski w 54 Konkursie Piosenki Eurowizji, zajmując drugie miejsce.
Od prawie pięciu lat Ola jest mamą Borysa, którego wychowuje wspólnie ze swoim życiowym partnerem, Krzysztofem.
Julia Wróblewska
Chyba wszyscy pamiętają uroczą Michalinę z flmu „Tylko mnie kochaj”. To dzięki tej roli Julka stała się rozpoznawalna. Od wczesnego dzieciństwa brała udział w różnych programach telewizyjnych i reklamach, nikogo więc nie dziwi, że mimo młodego wieku Julia ma za sobą kilkanaście ról filmowych, kilka serialowych oraz zagrała w wielu reklamach telewizyjnych.
W lutym br. Julia wzięła udział w nagraniu filmu „(Nie)widzialna nastoletnia depresja”, realizowanym przez Forum Przeciw Depresji i youtubera Reżyser Życia, który zwraca uwagę na problem depresji wśród nastolatków, wynikający z więzi rodzinnych.
W ostatnich latach Julia była częstym gościem rozmaitych programów rozrywkowych, niemniej czekamy na jej kolejny występ na małym lub dużym ekranie.
Alicja Bachleda – Curuś
Zanim rola Zosi w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy przyniosła jej popularność, kariera Alicji Bachledy – Curuś rozwijała się w kierunku muzycznym. Aktorka pierwszy raz wystąpiła publicznie mając 6 lat, a w latach 1994 – 1998 deklasowała rywalki i rywali na festiwalach piosenki dziecięcej. Znany w latach 90-tych program muzyczny Tęczowy Music Box przyznał jej w 1995 roku nagrodę Grand Prix dla najbardziej uzdolnionej solistki dziecięcej.
Jednak to aktorstwo wybrała jako swój zawód, studiując w nowojorskim Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Grała u boku światowej sławy gwiazd, w produkcjach europejskich i amerykańskich. Jej talent i doświadczenie sprawiły, że została przyjęta do Europejskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich.
Alicja Bachleda Curuś mieszka na co dzień w Los Angeles, gdzie pracuje i wychowuje 10-letniego Henry’ego Tadeusza.
Maria Sadowska
Znana z The Voice of Poland sama karierę zaczynała w zespole Tęcza, z którym występowała w programie Tęczowy Music Box. W 1990 roku zespół nagrał płytę, na której znalazła się autorska piosenka Marii pt. „My wariatki, ładne kwiatki”.
Maria, poza podbijaniem polskiego rynku muzycznego, próbowała swoich sił także w Japonii i USA.
W Polsce kropkę nad i w jej karierze postawił album „Tribute to Komeda”, po wydaniu którego krytycy uwierzyli, że z małej Marysi wyrosła poważna i utalentowana Maria.
Maria Sadowska ukończyła studia reżyserskie i z sukcesem wyreżyserowała filmy „Dzień kobiet” oraz „Sztuka kochania” – głośny film o Michalinie Wisłockiej.
Sama Maria doskonale odegrała rolę Agenta w czwartej edycji programu TVN Agent – Gwiazdy, myląc tropy i działając na niekorzyść pozostałych uczestników.
Marcin Tyszka
Ten odważny i kontrowersyjny juror programu Top Model to przede wszystkim utalentowany fotograf, który ma na swoim koncie sesje zdjęciowe dla największych magazynów mody. Pracował m. in. dla francuskiego Elle, kilku światowych wydań Vogue’a i Harper’s Bazaar. Niektóre z jego fotografii komentowane były na całym świecie.
Swoją fotograficzną przygodę zaczął w wieku 16 lat, kiedy w domowej piwnicy tworzył sesje zdjęciowe z udziałem swojej mamy, a później koleżanek z pracy.
Zanim jednak pomyślał o fotografii, Marcin Tyszka, nastolatek z Warszawy, napisał list do programu TVP1 dla dzieci i młodzieży 5-10-15 i został przyjęty w roli prowadzącego. W tamtym czasie było to marzeniem każdego nastolatka. Wystąpił również w kilku reklamach telewizyjnych w latach 90.
Jako fotograf Marcin Tyszka współpracował z Anją Rubik, Naomi Campbell, Ditą von Teese, Karoliną Kurkovą, Millą Jovovich i wieloma innymi czołowymi gwiazdami świata mody.
Krzysztof Antkowiak
Niekwestionowana gwiazda lat 90-tych, syn Witolda Antkowiaka, współtwórcy Duetu Egzotycznego.
W wieku 5 lat Krzysiek spontanicznie zaśpiewał piosenkę „Rzeki Babilonu” na koncercie ojca. W połowie lat 80-tych występował w programie telewizyjnym „Dyskoteka Pana Jacka” Jacka Cygana. Największą popularność zyskał dzięki piosenkom „Przyjaciel wie” i „Za mały” z filmowego hitu lat 90-tych „Cudowne dziecko”. Kolejnym sukcesem okazała się być wielokrotnie nagradzana piosenka „Zakazany owoc”, która, notabene, zaowocowała wydaniem debiutanckiej płyty.
Krzysztof występował na scenach światowych, m.in. w USA i w Kanadzie. Wiele lat mieszkał za granicą, a jego praca niezmiennie związana była z komponowaniem i śpiewaniem. Artysta współpracował m.in. z Grzegorzem Ciechowskim i Edytą Górniak, próbował też swoich sił na dużym ekranie w filmie „Młode wilki ½”.
Krzysiek w oficjalnych wywiadach przyznaje, że wczesna popularność i sława odbiły się negatywnie na jego życiu i trudno było udźwignąć ich ciężar. Niemniej, wszystko dobrze się skończyło, a artysta, z większymi i mniejszymi sukcesami, podąża swoją muzyczną ścieżką.
Kaja Paschalska
Aktorka i piosenkarka, kojarzona najbardziej z rolą Oli Lubicz w „Klanie”, którą gra od 1997 roku, o swojej bohaterce mówi, że jest jej zupełnym przeciwieństwem. Dla rozpoczynającej karierę nastolatki wejście w tak odmienną charakterologicznie rolę, musiało być nie lada wyzwaniem.
Aktorsko role Kai ograniczają się do kilku epizodycznych występów w serialach telewizyjnych. Pracowała też przy dubbingu serii filmów o „Dzwoneczku”, użyczając głosu Iskierce.
Nieco inaczej ma się piosenkarska strona kariery Kai. W 2001 roku Kaja nagrała debiutancki album „Kaja Paschalska”, którego współautorem był m.in Krzysztof Antkowiak. Za piosenkę „Przyjaciel od zaraz” otrzymała nagrodę im. Anny Jantar podczas 38. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w konkursie Debiuty. Rok później za ten sam album Kaja otrzymała Superjedynkę.
Od tamtej pory Kaja wystąpiła w wielu muzycznych programach rozrywkowych. Mogliśmy ją podziwiać m.in. w Twoja twarz brzmi znajomo i w Tańcu z gwiazdami, a jej kariera zdaje się skupiać bardziej wokół muzyki niż aktorstwa. Kaja wydała dotychczas dwie płyty, zapowiedzią trzeciego albumu był singiel „Karma”, który ukazał się w 2017 roku.
Kaja wciąż realizuje się w różnych projektach muzycznych, a w planach ma m.in. realizację kolejnego, tym razem ze swoim partnerem, raperem Tomaszem Lewandowskim (znanym pod pseudonimem VNM), z którym współpracowała już występując gościnnie w jego utworze „Fosa”.
Agnieszka Kaczorowska
Agnieszka, jako 7-letnia dziewczynka debiutowała na planie serialu TVP1 „Klan” rolą Bożenki. Jej serialowa postać jest jedną z najczęściej komentowanych przez internautów. Mimo, że to tylko rola, popularność Agnieszki przyniosła jej nominację do nagrody Plejady Top Ten w 2015 roku, w kategorii „Gwiazda social mediów”.
Zanim wygrała casting na rolę Bożenki, Agnieszka rozpoczęła naukę tańca towarzyskiego i to w tej dziedzinie realizuje się zawodowo. Ta utalentowana tancerka reprezentuje najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” w kategorii tańców latynoamerykańskich i standardowych. Jej taneczne popisy mogliśmy wielokrotnie podziwiać w Tańcu z gwiazdami, którego trzecią edycję wygrała ze swoim tanecznym partnerem Krzysztofem Wieszczkiem.
Agnieszka ma na swoim koncie wiele tytułów mistrzowskich w tanecznych kategoriach młodzieżowych. Od 2017 roku z powodzeniem prowadzi własną szkołę tańca „Danceworld”.
We wrześniu 2018 roku Agnieszka stanęła na ślubnym kobiercu z Maciejem Pelą, tancerzem. W lipcu 2019 para przywitała na świecie swoje pierwsze dziecko – córeczkę Emilię.
Misheel Jargalsaikhan
Pamiętacie Zosię Kwiatkowską z serialu „Rodzina zastępcza”? Rolę tej małej dziewczynki grała Misheel Jargalsaikhan, Mongołka z pochodzenia. Jej rodzina przeprowadziła się do Polski, kiedy dziewczynka miała niespełna 3 lata. 8 lat później Misheel stawiała pierwsze kroki na planie serialu.
W 2007 roku Misheel podjęła decyzję o rozpoczęciu studiów we Wrocławiu, a wyprowadzka z Warszawy wiązała się z zakończeniem kariery telewizyjnej. I choć przez dłuższy czas w mediach nie pojawiały się newsy na jej temat, Misheel w 2015 rok wróciła do showbiznesu, tym razem biorąc udział w programie rozrywkowym Celebrity Splash. Rok później zdecydowała się na uczestnictwo w Tańcu z Gwiazdami, w którym jej przewodnikiem na parkiecie został Jan Kliment.
Od niedawna w sieci krążą plotki o związku Misheel z Bilguunem Ariunbataarem. Czy okażą się prawdziwe?
Antek Królikowski
Antoni Królikowski, syn aktorki Małgorzaty Ostrowskiej – Królikowskiej i aktora Pawła Królikowskiego, wybrał tę samą ścieżkę zawodową, co rodzice. Zagrał kilkadziesiąt ról na małym i dużym ekranie, a w 2010 roku debiutował jako reżyser obrazu krótkometrażowego „Noc życia”, do którego muzykę skomponował jego brat Jan, również utalentowany artystycznie.
Antek, mając zaledwie 4 lata pierwszy raz stanął przed kamerami, wcielając się w rolę małego Wolfa Hausera w filmie „Dwadzieścia lat później”. Kilkanaście lat później wrócił do aktorstwa i od tamtej pory pojawia się regularnie w różnych filmowych produkcjach.
Wizerunek Antka zmieniał się na przestrzeni lat. W pierwszych latach kariery, bardziej znane od ról, które zagrał, były jego zamiłowania do zabawy i głośnych ekscesów. Antek nie zawsze też przebierał w słowach. Z czasem jednak postawił na pracę zawodową i jego życie prywatne zaczęło się układać.
Znanym epizodem w życiu Antka był jego związek z 9 lat młodszą Julią Wieniawą, początkującą aktorką. Para rozstała się po roku znajomości i od tamtej pory aktor stara się chronić swoją prywatność.
W 2016 roku Antek brawurowo pokonał rywali z telewizyjnym show Agent – Gwiazdy, odgrywając tam niejedną rolę.
Piotr Kraśko
Jest synem producentki filmowej i dziennikarza oraz kuzynem Moniki Zamachowskiej.
Zaczynał jako nastolatek w popularnym w latach 80-tych programie dla dzieci i młodzieży 5-10-15, jako prezenter.
Znany przede wszystkim z Dzień Dobry TVN, Piotr Kraśko wiele lat pracował jako korespondent relacjonujący najgorętsze wydarzenia z całego świata. Przygotowywał relacje z katastrofy lotniczej w Smoleńsku, zamachów bombowych w Londynie i pielgrzymki Jana Pawła II.
Jednak z wykształcenia Piotr Kraśko nie jest dziennikarzem. Ukończył studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze na warszawskiej PWST. Ma na koncie kilka drobnych ról, związanych, siłą rzeczy, z pracą reportera, m. in. w filmie i serialu „W pustyni i w puszczy”.
Prywatnie wielbiciel jazdy konnej, szczęśliwy mąż Karoliny Ferenstein – Kraśko, właścicielki stadniny koni w Gałkowie, i ojciec trójki dzieci.
Maria Niklińska
Aktorka i piosenkarka, córka Jolanty Fajkowskiej. Pierwsze kroki przed kamerami stawiała na planie programu dla dzieci i młodzieży 5-10-15, gdzie pracowała osiem lat. W późniejszym czasie, razem z pilotem rajdowym Maciejem Wisławskim, prowadziła program poświęcony motoryzacji i bezpieczeństwu na drodze w TVP2 Łagodna na drodze.
Na dużym ekranie debiutowała jako nastolatka rolą Estoch w „Tajemnicy Sagali”. Wystąpiła w wielu serialach i produkcjach filmowych, ma też na swoim koncie kilkanaście dubbingów w filmach dla dzieci.
Maria próbuje swoich sił również jako piosenkarka. Za wykonanie, razem z Jarosławem Witaszczykiem, piosenki „Tango rozbutych sierdiec” w 2012 roku otrzymała nagrodę Brązowy Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. W 2014 wzięła udział w nagraniu albumu z kolędami, a w maju 2015 roku ukazała się jej debiutancka płyta pt. „Maria”. W listopadzie mijającego roku zaprezentowała teledysk do singla zatytułowanego „Make it”. Ale uwaga! Tym razem singiel ukazał się nie pod nazwiskiem Marii, ale pod jej pseudonimem: Marlen.
Karolina Szostak
W wieku 15 lat Karolina Szostak trafiła do programu 5-10-15, w którym prowadziła przegląd wiadomości, czyli Szortpress. Kilka lat później trafiła na staż do redakcji Teleexpressu, żeby na dobre rozkręcić swoją karierę.
Karolina Szostak prowadzi serwisy sportowe na antenie Polsat i Polsat News, gdzie przez wiele lat była jedyną kobietą w sportowej redakcji, a w sportowych kanałach stacji pełniła funkcję wydawcy magazynów.
Za sprawą spektakularnej metamorfozy i osiągnięcia wymarzonej sylwetki, nazwisko dziennikarki było na językach wszystkich – od poczytnych magazynów dla kobiet, do magazynów plotkarskich. Karolina Szostak, dzieląc się swoim doświadczeniem, wydała trzy książki poświęcone walce z otyłością.
Karolina bierze udział w akcjach charytatywnych, wspiera organizacje promujące profilaktykę raka piersi i chorób nowotworowych u dzieci. Sama, jako nastolatka, uległa poważnemu wypadkowi, po którym przeszła długą rekonwalescencję.
W 2014 roku Karolina Szostak wzięła udział w programie Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami.
Monika Mrozowska
Jako dziecko siedem lat śpiewała w zespole dziecięcym Fasolki. Jednak dopiero jako nastolatka zyskała szerszą popularność, wcielając się w postać Majki, najstarszej córki rodziny Kwiatkowskich w serialu telewizyjnym „Rodzina zastępcza”. Dzięki tej roli Monika Mrozowska stała się rozpoznawalna.
Monika ma koncie kilka ról serialowych i filmowych. Brała udział w show Jak Oni Śpiewają i Celebrity Splash!.
Monika jest zadeklarowaną wegetarianką, promuje zdrową żywność, wspólnie z pierwszym mężem prowadziła kącik kulinarny w Dzień Dobry TVN. Wegetarianizm Moniki stał się powodem sporów i podejrzenia o spisek podczas udziału aktorki w programie rozrywkowym Agent – Gwiazdy, kiedy stanowczo odmówiła spróbowania nieznanych w Polsce gatunków mięsa. Aktorka wydała kilka książek poświęconych tematyce zdrowego odżywiania, diecie wegetariańskiej i ekologicznym podejściu do gotowania.
Prywatnie szczęśliwa mama trójki dzieci.
Iza Miko
Zanim wyjechała do USA, Izabela Miko, występowała w dziecięcym zespole Fasolki. Mając 7 lat debiutowała na dużym ekranie w filmowej ekranizacji „Pana Kleksa w kosmosie”, wcielając się w rolę Dziewczynki z zapałkami. Jako 10-latka wystąpiła jako Madonna w osławionym programie 5-10-15.
Mając 15 lat, Iza wraz z mamą, wyjechała do USA na zaproszenie amerykańskiego choreografa, żeby uczyć się tańca w prestiżowej szkole baletowej American Ballet Association. Była również uczennicą Lee Strasberg Theatre and Film Institute, ale kontuzja pleców zaprzepaściła szanse na karierę tancerki.
Przełomowy w karierze aktorskiej okazał się jej występ w filmie „Wygrane marzenia” z 2000 roku (tytuł oryginału: „Coyote Ugly”). W latach 2000-2006 zagrała jeszcze kilka postaci w różnych gatunkach filmowych.
W 2009 roku wróciła do Polski, żeby zagrać w komedii romantycznej „Kochaj i tańcz” u boku Mateusza Damięckiego. W tamtym czasie została zaproszona do udziału w drugiej edycji programu TVN You Can Dance. Po prostu tańcz.
Iza założyła ekologiczną fundację pod nazwą EkoMiko, która zajmuje się promowaniem szeroko pojętej ochrony środowiska. Sama aktorka jest weganką.
Aneta Zając
Aktorka, której popularność przyniosła rola Marysi w serialu „Pierwsza miłość”. Jednak Aneta Zając swoją ścieżkę zawodową wyznaczyła dużo wcześniej bo już jako dziecko, kiedy nie tylko śpiewała w zespole dziecięcym Fasolki, ale również została jego solistką. Będąc nastolatką brała udział w zajęciach akrobatyki i tańca nowoczesnego w Teatrze Buffo.
Jej kariera aktorska rozpoczęła się w 2000 roku rolą Joli Wolniak w serialu TVP2 „Na dobre i na złe”.
Aneta Zając ma na swoim koncie różne role serialowe, filmowe i teatralne. Zaśpiewała też dwie piosenki do serialu „Pierwsza miłość”.
Aneta była uczestniczką programu Jak oni śpiewają oraz Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Pierwszą edycję drugiego z tych programów wygrała tańcząc z parze ze Stefano Tarazzino.
Aktorka jest szczęśliwą mamą dwóch chłopców – bliźniaków.
Agnieszka Włodarczyk
Zadebiutowała mają 14 lat na deskach Teatru Buffo w głośnym musicalu „Metro”. Na dużym ekranie wystąpiła pierwszy raz w filmie Macieja Ślesickiego „Sara”. Jej rola wzbudziła duże kontrowersje, ponieważ Agnieszka pokazała się na ekranie naga mając niespełna 16 lat. Niedługo potem Ślesicki powierzył jej rolę Agnieszki w „13 posterunku”, w którym grała do roku 2000.
Wygrywając w 2007 roku program „Jak oni śpiewają” Agnieszka Włodarczyk otworzyła sobie drzwi do kariery muzycznej. Od tamtej pory wydała maxi singiel i dwa albumy oraz zdobyła kilka nagród na festiwalach piosenki.
Aktorka angażuje się w akcje charytatywne na rzecz zwierząt, prowadzi dom tymczasowy i jest współpracuje z TOZ i Fundacją Viva! Akcja dla zwierząt. Otrzymaną w jednym z odcinków Twoja twarz brzmi znajomo nagrodę pieniężną Agnieszka przekazała organizacjom wspierającym zwierzęta: „Kocia łapka” i „Zwierzaki w potrzebie”. Sama adoptowała ze schroniska suczkę Tośkę.
Sylwia Grzeszczak
Piękna i utalentowana artystka debiutowała na scenie w wieku 5 lat, śpiewając w programie Od przedszkola do Opola piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „Byle Było tak”. Jako nastolatka, w 2004 roku, zajęła pierwsze miejsce w finale konkursu „Drzwi do kariery”, a rok później wzięła udział w eliminacjach do czwartej edycji programu Idol. Udział w programie zakończył się dla niej na drugim etapie i to wyłącznie z powodu… młodego wieku. Niemniej, jurorzy dostrzegli w niej talent i zaprosili do udziału w następnej edycji programu. Sylwia nie skorzystała z tej okazji bo w następnych latach była już mocno zajęta różnymi projektami muzycznymi.
Sylwia Grzeszczak ma na swoim koncie cztery albumy studyjne, z których każdy zawiera piosenki zdobywające pierwsze miejsca list przebojów, a artystka jest nagradzana za swoje dokonania muzyczne w różnych kategoriach.
Sylwia Grzeszczak ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu, w klasie fortepianu. Jest żoną rapera Marcina Piotrowskiego (Libera) i szczęśliwą mamą małej Bogny.
Krzysztof Ibisz
Zanim został rozpoznawalnym prezenterem, Krzysztof Ibisz, absolwent Wydziału Aktorstwa PWSTTF w Łodzi, był… aktorem. Debiutował w 1987 roku w sztuce „Sen nocy letniej” w Teatrze Ochota, w późniejszych latach związany był w Teatrem Studio w Warszawie.
Do końca lat 80-tych zagrał kilkanaście ról filmowych. Od początku lat 90-tych gra wyłącznie role gościnne, a jego kariera zwróciła się ku dziennikarstwu.
w 1993 rozpoczął pracę w TVP prowadząc m.in. 5-10-15, Klub Yuppies i inne programy rozrywkowe oraz festiwale.
W latach 1997-2000 prowadził programy rozrywkowe w TVN, a od roku 2000 związany jest z telewizją Polsat. Prowadził takie programy jak: Bar, Rosyjska ruletka, Jak oni śpiewają oraz festiwale: Sopot Top Trendy Festival, Sylwestrowa Moc Przebojów, Wielki Koncert Podziel się Posiłkiem.
Krzysztof Ibisz to niekwestionowana gwiazda wśród prowadzących programy rozrywkowe. Od marca 2014 roku możemy podziwiać go w roli prowadzącego Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami.
Margaret
Margaret, absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Choszcznie, swoich sił próbowała od 2006 roku udziałem w Szansie na sukces. Wtedy sukces jeszcze nie nadszedł, ale trzy lata później piosenkarka została wokalistką zespołu oNieboLepiej, w tym samym czasie wygrywając inną edycję Szansy na sukces piosenką Moniki Brodki „Znam cię na pamięć”. Wygrana zapewniła jej występ w Sali Kongresowej w Warszawie i, tym samym, możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności.
Po sukcesie w programie, Margaret zaczęła otrzymywać propozycje nagrań do reklam. Brała udział w licznych festiwalach, współpracowała ze znanymi markami nagrywając oprawę muzyczną reklam i publikowała swoje klipy na YouTubie. Tym samym zyskała rzesze fanów również za granicą. Margaret została doceniona m.in. w Austrii, Niemczech i w Szwecji.
Ta utalentowana wokalistka ma na swoim koncie cztery albumy studyjne. Jest laureatką wielu nagród muzycznych, m.in. MTV European Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji do nagród przyznawanych przez publiczność, m.in. Telekamer.
Maciej Musiał
Maciej Musiał debiutował w 2004 roku niewielką rolą w serialu „Plebania”. Pierwszą większą rolę zagrał w serialu „Ojciec Mateusz”, gdzie wcielił się w postać Michała Wielickiego. Jednak dopiero rola Tomka Boskiego z serialu „Rodzinka.pl” przyniosła mu ogólnopolską popularność.
Mimo młodego wieku, Maciej ma na swoim koncie kilkanaście ról filmowych i serialowych. Często użycza swojego głosu postaciom z bajek i filmów dla dzieci i młodzieży.
Maciej wychował się w rodzinie aktorskiej, jego ścieżka zawodowa zdawała się być dość oczywista. Niemniej, Maciej niejednokrotnie udowodnił, że w tym zawodzie liczy się ciężka praca i talent.
W 2019 roku Maciej ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie.
Mateusz Damięcki
Mateusz Damięcki pochodzi z wielopokoleniowej, aktorskiej rodziny z przedwojennymi tradycjami. Sam ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Mateusz zyskał popularność już jako dziecko, wcielając się w postać Jurka Zarychty w serialu „Matki, żony i kochanki”. Choć pierwszą rolę otrzymał dwa lata wcześniej, to właśnie ten popularny w latach 90-tych serial otworzył mu drzwi do kariery.
W późniejszych latach aktor wielokrotnie dostawał propozycje grania w serialach. Mogliśmy oglądać go na małym ekranie m.in. w „Pensjonacie pod Różą”, „Hotelu 52” czy „Na dobre i na złe”.
Jego znane role filmowe to, m.in. postać Cezarego Baryki z „Przedwiośnia” i Wojtka z „Kochaj i tańcz”, w którym zagrał z Izą Miko.
Mateusz Damięcki jest również aktorem dubbingowym. Jego głos można usłyszeć m.in. w „Harrym Potterze i Komnacie Tajemnic” i w kilku produkcjach Marvela.
W 2007 roku Mateusz wziął udział w szóstej edycji Tańca z Gwiazdami. Fotografie z jego wizerunkiem ukazały się w kalendarzu na 2020 rok, promującym akcję społeczną Plejady.pl i Fundacji Faktu pt. „Zdrowie jest męskie”.
Alan Andersz
Alan Andersz zawodowym aktorem został w 2012 roku, kończąc studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Jednak swoje pierwsze kroki na scenie stawiał już w 1997 rok, kiedy wraz z grupą taneczną występował w programie Mini Playback Show. Trenowanie tańca rozpoczął mając 8 lat. Należał do formacji tanecznej, z którą wielokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski formacji młodzieżowych w stylu latynoamerykańskim.
W 1999 roku pojawił się w serialu „Ja, Malinowski”. Popularność przyniosła mu rola Patryka Jankowskiego w serialu TVN „39 i pół”. Alan zagrał w głośnych kinowych realizacjach filmowych, takich jak „Pręgi” i „Obława”.
Aktor uczestniczył w programach Taniec z Gwiazdami i drugim sezonie reality show Agent – Gwiazdy. Zasiadał również w loży jurorów w trzech seriach programu Got to Dance. Tylko taniec. Alan od ponad pięciu lat trenuje CrossFit, ukończył międzynarodowy kurs trenerski CrossFit Trainer Level 1.
Joanna Kulig
Pochodząca z muzykalnej rodziny aktorka, jako dziecko marzyła, żeby zostać piosenkarką. Ukończyła muzyczną szkołę podstawową w klasie fortepianu. Wraz z czwórką rodzeństwa śpiewała na weselach i przyjęciach. Mając 16 lat Joanna Kulig zwyciężyła w jednym z odcinków „Szansy na sukces”, w którym zaśpiewała piosenkę „Między ciszą a ciszą” Grzegorza Turnaua. Joanna w programie opowiadała… jak prawidłowo zrobić majonez! Kilka lat później Joanna nagrała z Grzegorzem Turnauem piosenkę, która znalazła się na płycie „Nawet” krakowskiego artysty.
W 2007 roku Joanna ukończyła studia na krakowskiej PWST ze specjalizacją wokalno – estradową. W tym samym roku debiutowała na dużym ekranie rolą Teresy w filmie „Środa, czwartek rano” Grzegorza Packa, za którą otrzymała nagrodę na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Talent Joanny Kulig został doceniony poza granicami naszego kraju i aktorka kilkakrotnie wystąpiła w międzynarodowych produkcjach. Grała m.in. u boku Juliette Binoche i Ethana Hawke’a.
Najgłośniejszą rolą Joanny Kulig w ostatnim czasie była rola Zuli w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego. To opowieść o dziewczynie z prowincji, która marzy o karierze muzycznej, a swoje pierwsze kroki stawia w zespole tańca ludowego. Joanna brawurowo odegrała tę rolę, choć przygotowanie do niej wymagało kilku miesięcy treningów tańca i emisji głosu. Film zrobił furrorę za granicą, a zagraniczne media rozpisywały się o talencie aktorki.
Po premierze „Zimnej wojny” Joanna Kulig postanowiła skupić się na rodzinie. W lutym 2019 aktorka i jej mąż Maciej Bochniak, zostali rodzicami Jasia.
Natalia Kukulska
Córka muzyków – kompozytora Jarosława Kukulskiego i tragicznie zmarłej piosenkarki Anny Jantar. Natalia Kukulska w wieku 8 lat była już profesjonalną wokalistką. Jej debiuntancki album ukazał się w 1986 roku, a promowały go znane do dzisiaj utwory „Puszek Okruszek” i „Co powie tata”. Niespełna rok później ukazał się kolejny album Natalii, zatytułowany „Bajki Natalki”.
Kariera Natalii nabrała tempa tuż po ukończeniu przez nią nauki w liceum. Pierwszą płytą wtedy wydaną było „Światło”. Album uzyskał status złotej płyty za wysoką sprzedaż w Polsce, a Natalia nominowana była do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku – Pop. Piosenkarka ma na koncie 18 płyt studyjnych, a na przyszły rok zapowiedziała wydanie kolejnego albumu! Ulubionym nurtem muzycznym Natalii jest jazz z mieszanką soulu i funky. Artystka w swoich utworach często nawiązuje do twórczości swojej mamy, popularnej w latach 70-tych piosenkarki, albo nagrywa jej utwory w nowych aranżacjach.
Natalia Kukulska od lat tworzy szczęśliwy związek z perkusistą Michałem Dąbrówką, z którym ma troje dzieci. Razem z mężem zbudowali w swoim domu studio nagraniowe, w którym wspólnie pracują nad kolejnymi singlami Natalii.
Adam Fidusiewicz
Choć to rola Stasia Tarkowskiego z filmu „W pustyni i w puszczy” przyniosła mu popularność, Adam Fidusiewicz debiutował kilka lat wcześniej w Teatrze Telewizji w spektaklu zatytułowanym „Różany Zamek”. Uzdolniony muzycznie aktor brał udział w produkcjach musicalowych, takich jak „Piotruś Pan” czy „Metro”, w którym występ dla wielu dzisiejszych gwiazd był przełomowym momentem w karierze. W późniejszych latach uczył się śpiewu w szkole wokalnej OKU, gdzie jego nauczycielką była Krystyna Prońko.
Od 2003 roku Adam gra w serialu TVN „Na Wspólnej”, w którym wciela się w rolę Maksa Brzozowskiego. Aktora możemy zobaczyć również w serialu produkcji TVP2 „Czas honoru”, w którym gra rolę „Wilka”. Adam Fidusiewicz jest aktorem teatralnym, kinowym i dubbingowym. Ma na swoim koncie pokaźną liczbę zagranych ról.
W 2008 roku Adam Fidusiewicz otrzymał wyróżnienie w konkursie Blog Roku za swój blog internetowy o wdzięcznej nazwie Mroczne Kalesony.
Antoni Pawlicki
Antoni Pawlicki pochodzi z rodziny o aktorskich tradycjach. Jego babcia, Barbara Rachwalska konspiracyjną szkołę teatralną ukończyła podczas II wojny światowej. Antoni jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie.
Mało kto wie, że Antoni debiutował w filmach… edukacyjnych. Wcielał się w rolę zagubionego nastolatka w serialu z lat 90-tych zatytułowanym „W drodze ku dorosłości”.
Kariera Antka rozpoczęła się już na trzecim roku studiów, kiedy za główną rolę w filmie „Z odzysku” Sławomira Fabickiego otrzymał kilka nagród na europejskich festiwalach filmowych. Antoni, który zagrał m.in. w „Katyniu” Andrzeja Wajdy i wcielił się w rolę Janka Markiewicza w serialu „Czas honoru”, ma na swoim koncie dziesiątki ról w rozmaitych produkcjach filmowych, kilkanaście ról teatralnych i dubbingowych.
Pod koniec 2017 roku okazał się zwycięzcą drugiej edycji programu TVN Azja Express.
Prywatnie mąż aktorki Agnieszki Więdłochy, z którą potajemnie wziął ślub latem 2018 roku.