w ,

Jedwab z nanocząsteczkami schłodzi skórę nawet o 12 stopni

Jedwab z nanocząsteczkami

Jedwab z nanocząsteczkami – nowe odkrycie naukowców ze Stanford. Stworzono tkaninę, która będzie w stanie schłodzić ciało poniżej temperatury pokojowej. Wszystko to za sprawą nanocząsteczek. Wynalazek ten może być przełomowy.

Zobacz także:  Triki pielęgnacyjne na lato i kosmetyki, które musisz mieć!

Jedwab z nanocząsteczkami

Naukowcy na tapet wzięli jedwab. Materiał sam w sobie jest po prostu…chłodny. Chcieli oni sprawdzić, czy możliwe jest, aby jeszcze bardziej zmniejszyć jego temperaturę. Wszystko za sprawą szukania nowych sposobów chłodzenia. Biorąc pod uwagę zmieniający się klimat i nadciągające globalne ocieplenie, odkrycie to jest bardzo ważne.

Zobacz także:  Jak przetrwać pandemię? Rady prof. de Barbaro

Jedwab odbija promienie słoneczne

Jedwab jest materiałem, który odbija promienie słoneczne. Odkrycie naukowców
doprowadziło do uzyskania odbicia nawet 95% promieniowania. Wszystko za sprawą dodania nanocząsteczek tlenku glinu. Spowodowało to spadek temperatury materiału o 3,5 stopnie Celsjusza w porównaniu do otoczenia.

Zobacz także:  Włamał się do domu i ugryzł kiełbasę. 9 lat później został przez to złapany

Chłodniejsze mieszkania

Wynik badań sprawdzono w naturze. Po wyjściu na dwór, ludzie nie odczuwali takiego upału, jak w innych tkaninach. Efekt ten zanikał w momencie wejścia do zamkniętego pomieszczenia. Mimo to, odkrycie to, jest przełomowe. Może, bowiem to pomóc w dalszych pracach nad ubraniami i nie tylko… Dalsze odkrycia mają skupić się na inżynierii materiałów. Gdyby wszystko poszło w dobrym kierunku, budynki pokryte materiałem, nie wymagałyby klimatyzacji, a w środku byłoby po prostu chłodniej.

Zobacz także:  Co się stanie z Twoim ciałem, jeśli odstawisz cukier? "Jak na detoksie od narkotyków"

Negatywne skutki jedzenia przed snem

Negatywne skutki jedzenia przed snem

najstarsze miasto świata

Polscy archeologowie odkryli najstarsze miasto świata