w ,

Jedwab z nanocząsteczkami schłodzi skórę nawet o 12 stopni

Jedwab z nanocząsteczkami schłodzi skórę nawet o 12 stopni

Jedwab z nanocząsteczkami – nowe odkrycie naukowców ze Stanford. Stworzono tkaninę, która będzie w stanie schłodzić ciało poniżej temperatury pokojowej. Wszystko to za sprawą nanocząsteczek. Wynalazek ten może być przełomowy.

Zobacz także:  Czy jedzenie pizzy jest zdrowe? Przepis na pizzę!

Jedwab z nanocząsteczkami

Naukowcy na tapet wzięli jedwab. Materiał sam w sobie jest po prostu…chłodny. Chcieli oni sprawdzić, czy możliwe jest, aby jeszcze bardziej zmniejszyć jego temperaturę. Wszystko za sprawą szukania nowych sposobów chłodzenia. Biorąc pod uwagę zmieniający się klimat i nadciągające globalne ocieplenie, odkrycie to jest bardzo ważne.

Zobacz także:  Rydze grzyby - charakterystyka, właściwości i zastosowanie

Jedwab odbija promienie słoneczne

Jedwab jest materiałem, który odbija promienie słoneczne. Odkrycie naukowców
doprowadziło do uzyskania odbicia nawet 95% promieniowania. Wszystko za sprawą dodania nanocząsteczek tlenku glinu. Spowodowało to spadek temperatury materiału o 3,5 stopnie Celsjusza w porównaniu do otoczenia.

Zobacz także:  CBD w walce z lekoopornymi bakteriami

Chłodniejsze mieszkania

Wynik badań sprawdzono w naturze. Po wyjściu na dwór, ludzie nie odczuwali takiego upału, jak w innych tkaninach. Efekt ten zanikał w momencie wejścia do zamkniętego pomieszczenia. Mimo to, odkrycie to, jest przełomowe. Może, bowiem to pomóc w dalszych pracach nad ubraniami i nie tylko… Dalsze odkrycia mają skupić się na inżynierii materiałów. Gdyby wszystko poszło w dobrym kierunku, budynki pokryte materiałem, nie wymagałyby klimatyzacji, a w środku byłoby po prostu chłodniej.

Zobacz także:  10 nawyków, które poprawią Twój komfort życia

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.