w ,

Korzyści stania na jednej nodze, na które byś nie wpadł

Korzyści stania na jednej nodze, na które byś nie wpadł

Choć stanie na jednej nodze wydaje się czynnością banalną, warto zacząć to
praktykować. Ćwiczenie równowagi i balansu życiowego to elementy, które warto mieć, na co dzień. Jak się okazuje, można uzyskać jeszcze więcej. Może się okazać, że dowiesz się, czy powinieneś odwiedzić lekarza. Teraz dowiesz się jakie są korzyści stania na jednej nodze.

Zobacz także:  To warzywo musisz jeść codziennie! Niesamowite właściwości papryki

To tylko pozory

To z pozoru proste ćwiczenie, może dużo powiedzieć o kondycji fizycznej osoby. Średnia wytrzymałości w tej pozycji jest różna dla kobiet i mężczyzn oraz zmienia się wraz z wiekiem.

Zobacz także:  Wyrzuć swoje bezprzewodowe słuchawki

Proste ćwiczenie

W zależności od Twojego wyniku, możesz odkryć informacje na temat Twojego zdrowia. Aby dowiedzieć się o tym, czy konieczna jest wizyta w przychodni, zrób to proste ćwiczenie. Połóż ręce na biodrach i podnieś jedną nogę do góry. Jak długo jesteś w stanie wytrzymać w tej pozycji? Badania przewidują pewne uśrednione normy:

18–39 lat: kobiety – 43,5 s; mężczyźni – 43,2 s;
40–49 lat: kobiety – 40,4 s; mężczyźni – 40,1 s;
50–59 lat: kobiety – 36 s; mężczyźni – 38,1 s;
60–69 lat: kobiety – 25,1 s; mężczyźni – 28,7s;
70–79 lat: kobiety – 11,3 s; mężczyźni – 18,3 s;
80–99 lat: kobiety – 7,4 s; mężczyźni – 5,6s.

Zobacz także:  Rośliny trujące, które spotkasz w Polsce - uważaj na nie!

Wizyta u lekarza?

Jeśli masz mniej niż 70 lat, nie cierpisz na żadne choroby przewlekłe, a nie ustałeś dłużej niż 20 sekund, warto rozważyć wizytę u specjalisty. Osoby, które nie są w stanie ustać dłużej niż 10 sekund, są dużo bardziej narażone na upadki i urazy.

Zobacz także:  12 pytań, które najczęściej słyszy prawnik

Korzyści stania na jednej nodze

Pamiętaj, że wyniki te są uśrednione i różne czynniki mogą mieć wpływ na wynik danego dnia. Najlepiej praktykować to codziennie! Stanie na jednej nodze trzy razy dziennie przez minutę może poprawić gęstość mineralną kości biodrowej. Ponadto, ćwiczenie to ma wpływ na długość i jakość życia. Umiejętność utrzymania równowagi wpływa na inne dziedziny życia, a co za tym idzie, poprawia jego komfort.

Zobacz także:  Mikroplastiki zamieniają się w niebezpieczne patogeny