w ,

Korzyści stania na jednej nodze, na które byś nie wpadł

Korzyści stania na jednej nodze, na które byś nie wpadł

Choć stanie na jednej nodze wydaje się czynnością banalną, warto zacząć to
praktykować. Ćwiczenie równowagi i balansu życiowego to elementy, które warto mieć, na co dzień. Jak się okazuje, można uzyskać jeszcze więcej. Może się okazać, że dowiesz się, czy powinieneś odwiedzić lekarza. Teraz dowiesz się jakie są korzyści stania na jednej nodze.

Zobacz także:  Co możesz zrobić, jeśli masz problemy ze snem?

To tylko pozory

To z pozoru proste ćwiczenie, może dużo powiedzieć o kondycji fizycznej osoby. Średnia wytrzymałości w tej pozycji jest różna dla kobiet i mężczyzn oraz zmienia się wraz z wiekiem.

Zobacz także:  Konflikty finansowe rozbijają małżeństwa

Proste ćwiczenie

W zależności od Twojego wyniku, możesz odkryć informacje na temat Twojego zdrowia. Aby dowiedzieć się o tym, czy konieczna jest wizyta w przychodni, zrób to proste ćwiczenie. Połóż ręce na biodrach i podnieś jedną nogę do góry. Jak długo jesteś w stanie wytrzymać w tej pozycji? Badania przewidują pewne uśrednione normy:

18–39 lat: kobiety – 43,5 s; mężczyźni – 43,2 s;
40–49 lat: kobiety – 40,4 s; mężczyźni – 40,1 s;
50–59 lat: kobiety – 36 s; mężczyźni – 38,1 s;
60–69 lat: kobiety – 25,1 s; mężczyźni – 28,7s;
70–79 lat: kobiety – 11,3 s; mężczyźni – 18,3 s;
80–99 lat: kobiety – 7,4 s; mężczyźni – 5,6s.

Zobacz także:  Deja vu - o co z nim chodzi

Wizyta u lekarza?

Jeśli masz mniej niż 70 lat, nie cierpisz na żadne choroby przewlekłe, a nie ustałeś dłużej niż 20 sekund, warto rozważyć wizytę u specjalisty. Osoby, które nie są w stanie ustać dłużej niż 10 sekund, są dużo bardziej narażone na upadki i urazy.

Zobacz także:  Gołąbki kcal - ile kalorii ma popularne danie kuchni polskiej?

Korzyści stania na jednej nodze

Pamiętaj, że wyniki te są uśrednione i różne czynniki mogą mieć wpływ na wynik danego dnia. Najlepiej praktykować to codziennie! Stanie na jednej nodze trzy razy dziennie przez minutę może poprawić gęstość mineralną kości biodrowej. Ponadto, ćwiczenie to ma wpływ na długość i jakość życia. Umiejętność utrzymania równowagi wpływa na inne dziedziny życia, a co za tym idzie, poprawia jego komfort.

Zobacz także:  Najzdrowsze koktajle na świecie. Pij je codziennie!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.