w , ,

Który kraj najczęściej upija się na świecie? Miejsce Polski zaskakuje

Picie alkoholu przez uśmiechnięte osoby.

Prof. Adam R Winstock z brytyjskiej uczelni UCL zna odpowiedź na pytanie, który kraj najczęściej upija się na świecie! Mężczyzna jest specjalistą w dziedzinie medycyny uzależnień i od lat prowadzi badania w tej dziedzinie.

Profesor jest także koordynatorem badań odnośnie uzależnień od alkoholu i narkotyków wśród społeczeństwa, prowadzonych w Internecie. Ankieta, którą wraz ze swoim zespołem skonstruował, to bogate źródło informacji ta temat palenia i picia wśród ludzi.

Niedawno pisaliśmy o wpływie lockdownu na palenie i picie. Warto jednak przyjrzeć się również raportowi, który powstał przed pandemią i mówi o tym, jak dużo alkoholu spożywa się w poszczególnych krajach.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.