w , ,

Martwa gwiazda w przestrzeni szokuje

Świetlista gwiazda.

Zdaniem naukowców około 130 lat świetlnych od Ziemi znajduje się martwa gwiazda, która jest niezwykle ciekawym zjawiskiem! Ma być stosunkowo niewielka ale jednocześnie masywna, co wydaje się być ciekawym połączeniem!

Średnica gwiazdy ma wynosić 4280 kilometrów, a jej gęstość ma być olbrzymia! Odkrytego białego karła nazwano ZTF J1901+1458 i budzi on obecnie potężne emocje w świecie naukowców, zajmujących się badaniami ciał niebieskich.

Parametry gwiazdy sprawiają, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce wybuchnie ona supernową – nastąpi więc eksplozja jasnego obiektu, który po jakimś czasie stanie się po prostu niewidoczny.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.