w ,

6 najpiękniejszych miast, które musisz odwiedzić

Najpiękniejsze miasta

Najpiękniejsze miasta. Choć za oknem szaro i ponuro, rozgrzejemy wasze serca myślą o zagranicznych wojażach. Gdy śnieg za oknem stopnieje wraz z obostrzeniami, warto mieć cel, gdzie chce się wybrać. Podjęcie decyzji, to nie lada wyzwanie, dlatego przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy 6 najpiękniejszych miast, które warto odwiedzić!

Paryż

Na pierwszy rzut nieco banalny, każdy o nim słyszał, ale nie każdy był. Paryż kojarzony, jako miasto miłości, niekoniecznie musi być celem dla par. Artystyczna strona tego miasta spodoba się nie tylko tym ugodzonym strzałą Amora. Poza oczywistymi atrakcjami, jak Wieża Eiffla, Luwr czy Moulin Rouge, skrywa wiele tajemnic, które warto odkryć samemu. Nie wspominając o kulinarnej podróży, która będzie ucztą dla podniebienia.

Najpiękniejsze miasta
musement.com
Zobacz także:  Najpiękniejsze suknie ślubne polskich gwiazd

Positano

Pozostając w romantyczno- artystycznym klimacie, polecamy zobaczyć Positano. Jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech zachęca bogatą ofertą natury. Lazurowe morze i góry stykają się na horyzoncie tworząc widok idealny do odpoczynku i wytchnienia. To miasto znajdujące się w Kampanii może poszczycić się piękną scenerią. Plaża, śródziemnomorska architektura, restauracje oferujące włoskie przysmaki- brzmi jak bajka!

Najpiękniejsze miasta
getyourguide.pl
Zobacz także:  Nurkowie znaleźli kamerę na dnie oceanu i odkryli coś nieprawdopodobnego w środku

Praga

Idealny cel dla osób, które chcą zobaczyć coś pięknego, ale nie mają dużo czasu, bądź ich budżet jest ograniczony. Gdyby połączyć piękno z oszczędzaniem wyszłaby Praga. Warto przejść się na Stary Rynek, który zachwyca swoją zabudową. W tym mieście sprawdzą postawić na wygodne buty, ponieważ dech w piersiach będą zabierać przede wszystkim kolejne dzielnice, które warto wpisać na listę ,,do zobaczenia’’.

Najpiękniejsze miasta
wposzukiwaniu.pl
Zobacz także:  Niesamowite zdjęcia zrobione chwilę przed tragedią

Lizbona

Kierunek osób rządnych przygód. Portugalia oferuje dużo ciekawych miejsc. Alfama na początek, najsłynniejsza dzielnica Lizbony może zaprowadzić na przystanek, gdzie wsiądziemy do znanego tramwaju nr 28. Ten pozwoli nam zwiedzenie tego pięknego miasta wzdłuż i wszerz. Jest to korzystna opcja, ponieważ warto zaoszczędzić siły na dalsze zwiedzanie. Baixa, Bairro Alto, Belem, Oceanarium, Klasztor Hieronimitów, to tylko z kilku propozycji.

Najpiękniejsze miasta
turkishairlines.com
Zobacz także:  Rzeczy, które powinien posiadać każdy mężczyzna w swoim domu

Dubaj

Znudzeni europejskimi stolicami mogą wybrać się do centrum przepychu i rozkoszy. Pogoda również będzie rozpieszczać. Temperatury w lecie dochodzą tam nawet do 42 stopni Celsjusza. Zmęczonych upałem ugości Dubai Marina, gdzie będzie można odpocząć na plaży. Po odpoczynku można wybrać się do Etihad Museum, gdzie zostanie przybliżona historia Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nielubiący zamkniętych pomieszczeń mogą spacerować po mieście i zachwycać się bogatą architekturą.

Najpiękniejsze miasta
getyourguide.pl
Zobacz także:  Matka urodziła trojaczki. Kiedy lekarz zobaczył ich twarze, nie mógł uwierzyć własnym oczom

Kioto – najpiękniejsze miasta Japonii

Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Japonii może wiązać się z odwiedzeniem wielu świątyń. Jednak, żeby poczuć klimat miejsca, w którym się znajduje, warto odwiedzić kilka z nich. Fushimi Inari, świątynia bóstwa Inari to symbol Kioto, którego nie może zabraknąć na mapie zwiedzania. Świątynia Tenruji, Świątynia Kinkaku-ji, to najsłynniejsze z nich. Proponują one przyciągające wzrok wnętrza. Ci, którzy chcą zaznać prawdziwego klimatu, powinni wybrać się na Targowisko Nishiki. Gwar, ogromny wybór lokalnych produktów i potraw może okazać się doświadczeniem, wartym przeżycia.

Najpiękniejsze miasta
Kyoto, Japan old town skyline in the Higashiyama District.
Zobacz także:  Top 10: najdroższe kawy na świecie

Najpiękniejsze miasta

Uważaj na te potrawy. Jeśli je zjesz możesz nie przeżyć

Najpiękniejsze miasta

5 najlepszych polskich ziół