w

6 najpiękniejszych miast, które musisz odwiedzić

6 najpiękniejszych miast, które musisz odwiedzić

Najpiękniejsze miasta. Choć za oknem szaro i ponuro, rozgrzejemy wasze serca myślą o zagranicznych wojażach. Gdy śnieg za oknem stopnieje wraz z obostrzeniami, warto mieć cel, gdzie chce się wybrać. Podjęcie decyzji, to nie lada wyzwanie, dlatego przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy 6 najpiękniejszych miast, które warto odwiedzić!

Paryż

Na pierwszy rzut nieco banalny, każdy o nim słyszał, ale nie każdy był. Paryż kojarzony, jako miasto miłości, niekoniecznie musi być celem dla par. Artystyczna strona tego miasta spodoba się nie tylko tym ugodzonym strzałą Amora. Poza oczywistymi atrakcjami, jak Wieża Eiffla, Luwr czy Moulin Rouge, skrywa wiele tajemnic, które warto odkryć samemu. Nie wspominając o kulinarnej podróży, która będzie ucztą dla podniebienia.

6 najpiękniejszych miast, które musisz odwiedzić
musement.com
Zobacz także:  Najbardziej tajemnicze miejsca na ziemi, które musisz zobaczyć!

Positano

Pozostając w romantyczno- artystycznym klimacie, polecamy zobaczyć Positano. Jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech zachęca bogatą ofertą natury. Lazurowe morze i góry stykają się na horyzoncie tworząc widok idealny do odpoczynku i wytchnienia. To miasto znajdujące się w Kampanii może poszczycić się piękną scenerią. Plaża, śródziemnomorska architektura, restauracje oferujące włoskie przysmaki- brzmi jak bajka!

6 najpiękniejszych miast, które musisz odwiedzić
getyourguide.pl
Zobacz także:  Co warto zobaczyć w Polsce? 20 miejsc, które trzeba zobaczyć!

Praga

Idealny cel dla osób, które chcą zobaczyć coś pięknego, ale nie mają dużo czasu, bądź ich budżet jest ograniczony. Gdyby połączyć piękno z oszczędzaniem wyszłaby Praga. Warto przejść się na Stary Rynek, który zachwyca swoją zabudową. W tym mieście sprawdzą postawić na wygodne buty, ponieważ dech w piersiach będą zabierać przede wszystkim kolejne dzielnice, które warto wpisać na listę ,,do zobaczenia’’.

6 najpiękniejszych miast, które musisz odwiedzić
wposzukiwaniu.pl
Zobacz także:  Tanie wakacje na każdą kieszeń. Tam poczujesz się jak bogacz!

Lizbona

Kierunek osób rządnych przygód. Portugalia oferuje dużo ciekawych miejsc. Alfama na początek, najsłynniejsza dzielnica Lizbony może zaprowadzić na przystanek, gdzie wsiądziemy do znanego tramwaju nr 28. Ten pozwoli nam zwiedzenie tego pięknego miasta wzdłuż i wszerz. Jest to korzystna opcja, ponieważ warto zaoszczędzić siły na dalsze zwiedzanie. Baixa, Bairro Alto, Belem, Oceanarium, Klasztor Hieronimitów, to tylko z kilku propozycji.

6 najpiękniejszych miast, które musisz odwiedzić
turkishairlines.com
Zobacz także:  20 ciekawostek z różnych zakątków Świata

Dubaj

Znudzeni europejskimi stolicami mogą wybrać się do centrum przepychu i rozkoszy. Pogoda również będzie rozpieszczać. Temperatury w lecie dochodzą tam nawet do 42 stopni Celsjusza. Zmęczonych upałem ugości Dubai Marina, gdzie będzie można odpocząć na plaży. Po odpoczynku można wybrać się do Etihad Museum, gdzie zostanie przybliżona historia Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nielubiący zamkniętych pomieszczeń mogą spacerować po mieście i zachwycać się bogatą architekturą.

6 najpiękniejszych miast, które musisz odwiedzić
getyourguide.pl
Zobacz także:  Najbardziej luksusowe hotele w Polsce

Kioto – najpiękniejsze miasta Japonii

Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Japonii może wiązać się z odwiedzeniem wielu świątyń. Jednak, żeby poczuć klimat miejsca, w którym się znajduje, warto odwiedzić kilka z nich. Fushimi Inari, świątynia bóstwa Inari to symbol Kioto, którego nie może zabraknąć na mapie zwiedzania. Świątynia Tenruji, Świątynia Kinkaku-ji, to najsłynniejsze z nich. Proponują one przyciągające wzrok wnętrza. Ci, którzy chcą zaznać prawdziwego klimatu, powinni wybrać się na Targowisko Nishiki. Gwar, ogromny wybór lokalnych produktów i potraw może okazać się doświadczeniem, wartym przeżycia.

6 najpiękniejszych miast, które musisz odwiedzić
Kyoto, Japan old town skyline in the Higashiyama District.
Zobacz także:  5 najlepszych hoteli w Polsce

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.