w , ,

Narząd z drukarki będzie pomagał pacjentom

Praca w laboratorium.

Naukowcy z  Instytutu Medycyny Regeneracyjnej w Wake Forest w Północnej Karolinie wyhodowali narząd, który przetrwał w warunkach laboratoryjnych aż 30 dni! Wszystko za sprawą… drukarki 3D!

Projekt został dostrzeżony przez NASA, które postanowiło nagrodzić jego autorów kwotą 300 tysięcy dolarów i tym, że stworzony przez nich organ trafi na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie będzie mógł służyć załodze w czasie długich lotów.

Konkurs Tkanek Unaczynionych, organizowany przez NASA, pozwala na dostrzeżenie innowacyjnych i rozwojowych projektów, które mogą wspierać leczenie ludzi zarówno na Ziemi, jak i w przestrzeni kosmicznej, gdzie warunki mogą być wyjątkowo niesprzyjające.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.