w ,

5 ras psów najbardziej przyjaznych człowiekowi

5 ras psów najbardziej przyjaznych człowiekowi

Psy przyjazne człowiekowi. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Przekonał się o tym każdy, kto posiada swojego ukochanego pupila. Dla tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy 5 ras psów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze.

Zobacz także:  TOP10: najmniejsze zwierzęta świata

Beagle – psy przyjazne człowiekowi

Dla tych aktywnych i lubiących ruch warto rozważyć właśnie tę rasę. Psy, te charakteryzują się dużą aktywnością i ruchem. Wszystko przez ich przodków. Wykorzystywane były do celów łowiecko-myśliwskich. Warto wziąć pod uwagę wielkość mieszkania. Znacznie lepiej odnajdą się w dużych przestrzeniach, najlepiej z ogródkiem. Psy są łagodne i nie zrobią krzywdy najmłodszym. Nie wymagają one częstych wizyt u fryzjera. Ponadto łapią nowe komendy w mig.

5 ras psów najbardziej przyjaznych człowiekowi
zooart.com.pl
Zobacz także:  Niebezpieczne rośliny, których nie możesz mieć w swoim domu

Owczarek szkocki długowłosy Collie – wierny przyjaciel

Wielu twierdzi, że rasa ta sprawdzi się u każdego. Są to psy z natury spokojne i nieagresywne. Nie zawsze jest to plus, dlatego że charakteryzują się one dużą nieufnością. Nie ma, co liczyć, że nowo wybrany Collie obroni nas w czasie zagrożenia. Mimo początkowego dystansu, trzeba wziąć pod uwagę, że potrzebują one uwagi i nie lubią zostawać same na dłużej.

5 ras psów najbardziej przyjaznych człowiekowi
petportal.pl
Zobacz także:  Śpiew ptaków wpływa na naszą satysfakcję jak podwyżka w pracy

Nowofundland – duży, choć łagodny

Choć ich wielkość może szokować, nie zrobią one krzywdy. Są to jedne z łagodniejszych psów. Sprawdzą się dla rodzin i nie tylko. Odznaczają się towarzyskością. Chętnie zajmą się dziećmi, nie robiąc im przy tym krzywdy. Problem może stanowić ich długa sierść, która wymaga chwili uwagi.

5 ras psów najbardziej przyjaznych człowiekowi
warsawdog.com
Zobacz także:  8 rzeczy, które robią zwierzęta, a nie masz o tym pojęcia

Labrador retriever – domownik

Wyjęty prosto z reklam. Wpasowuje się idealnie w obraz rodzinny. Psy te są aktywne dlatego potrzebują dużo ruchu. Są stworzone do zabaw na dworze. Zaleca się wybranie tej rasy osobom, które znaczną część dnia spędzają w domu. Nie lubią one zostawać same, może to doprowadzić do ich złego samopoczucia.

5 ras psów najbardziej przyjaznych człowiekowi
pl.wikipedia.org
Zobacz także:  Pajęczyna mocniejsza od stali


Golden retriever – inteligenty pies

Tej rasy, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Traktowane są, jako nieodłączny element rodziny. Bardzo szybko przywiązują się do swojego właściciela. Poza łagodnością, odznaczają się nieprzeciętną inteligencją. Sprawdzą się one dla osób, które wymagają pomocy przy codziennych czynnościach.

5 ras psów najbardziej przyjaznych człowiekowi
rikoland.pl
Zobacz także:  Czy kwiaty można podlewać wodą gazowaną