w ,

5 ras psów najbardziej przyjaznych człowiekowi

psy przyjazne człowiekowi

Psy przyjazne człowiekowi. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Przekonał się o tym każdy, kto posiada swojego ukochanego pupila. Dla tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy 5 ras psów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze.

Zobacz także:  Naukowcy odkryli zupełnie nowy gatunek żaby

Beagle – psy przyjazne człowiekowi

Dla tych aktywnych i lubiących ruch warto rozważyć właśnie tę rasę. Psy, te charakteryzują się dużą aktywnością i ruchem. Wszystko przez ich przodków. Wykorzystywane były do celów łowiecko-myśliwskich. Warto wziąć pod uwagę wielkość mieszkania. Znacznie lepiej odnajdą się w dużych przestrzeniach, najlepiej z ogródkiem. Psy są łagodne i nie zrobią krzywdy najmłodszym. Nie wymagają one częstych wizyt u fryzjera. Ponadto łapią nowe komendy w mig.

psy przyjazne człowiekowi
zooart.com.pl
Zobacz także:  15 zwierzaków, które wcielają się w agentów specjalnych

Owczarek szkocki długowłosy Collie – wierny przyjaciel

Wielu twierdzi, że rasa ta sprawdzi się u każdego. Są to psy z natury spokojne i nieagresywne. Nie zawsze jest to plus, dlatego że charakteryzują się one dużą nieufnością. Nie ma, co liczyć, że nowo wybrany Collie obroni nas w czasie zagrożenia. Mimo początkowego dystansu, trzeba wziąć pod uwagę, że potrzebują one uwagi i nie lubią zostawać same na dłużej.

psy przyjazne człowiekowi
petportal.pl
Zobacz także:  Rośliny trujące, które spotkasz w Polsce - uważaj na nie!

Nowofundland – duży, choć łagodny

Choć ich wielkość może szokować, nie zrobią one krzywdy. Są to jedne z łagodniejszych psów. Sprawdzą się dla rodzin i nie tylko. Odznaczają się towarzyskością. Chętnie zajmą się dziećmi, nie robiąc im przy tym krzywdy. Problem może stanowić ich długa sierść, która wymaga chwili uwagi.

psy przyjazne człowiekowi
warsawdog.com
Zobacz także:  Wilki w lesie zapewniają nam bezpieczeństwo

Labrador retriever – domownik

Wyjęty prosto z reklam. Wpasowuje się idealnie w obraz rodzinny. Psy te są aktywne dlatego potrzebują dużo ruchu. Są stworzone do zabaw na dworze. Zaleca się wybranie tej rasy osobom, które znaczną część dnia spędzają w domu. Nie lubią one zostawać same, może to doprowadzić do ich złego samopoczucia.

psy przyjazne człowiekowi
pl.wikipedia.org
Zobacz także:  Największe drzewo na świcie owinięto folią


Golden retriever – inteligenty pies

Tej rasy, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Traktowane są, jako nieodłączny element rodziny. Bardzo szybko przywiązują się do swojego właściciela. Poza łagodnością, odznaczają się nieprzeciętną inteligencją. Sprawdzą się one dla osób, które wymagają pomocy przy codziennych czynnościach.

psy przyjazne człowiekowi
rikoland.pl
Zobacz także:  Pomidory posiadają układ nerwowy

najstarsze miasto świata

Polscy archeologowie odkryli najstarsze miasto świata

Biżuteria do ślubu dla niej