w , ,

Schizofrenia, czyli nieustanne pytanie: kim tak naprawdę jestem

Kilka emocji dziewczyny na jednym zdjęciu.

Schizofrenia, to zaburzenie psychotyczne, którego przyczyny są mocno zróżnicowane. Jest dość wstydliwym tematem w naszym społeczeństwie, ponieważ wielu osobom wpojono, że schizofrenicy, to wariaci, którzy zagrażają naszemu zdrowiu i bezpieczeństwu.

Oczywiście jest to fałszywe przeświadczenie, które utrudnia chorym osobom odnalezienie się w społeczeństwie i sprawia, że ich stan jedynie się pogarsza. Osoba, która zmaga się z tym zaburzeniem ma problem z tym, by spójnie postrzegać i przeżywać emocje, które ją spotykają.

Jej zachowanie bardzo często jest niezrozumiałe dla otoczenia. Chorzy często tracą kontakt z otaczającym ich światem i zamykają się w sobie, swoich przeżyciach wewnętrznych. Poznaj bliżej objawy schizofrenii, jej przyczyny oraz zachowanie chorych.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.