w

Szczoteczka soniczna czy manualna? Sprawdź modele SEYSSO!

Szczoteczka soniczna czy manualna? Sprawdź modele seysso!

Kupując szczoteczkę, wiele osób zastanawia się długo nad tym, jaka będzie lepsza – szczoteczka soniczna czy jednak manualna? Każda z nich ma swoje zalety. Warto je poznać, żeby wybrać produkt optymalnie dopasowany do swoich potrzeb.

Szczoteczka soniczna – jak to działa?

Szczoteczka to niezbędnik każdego z nas. Służy nie tylko do czyszczenia zębów, ale też pozwala zachować zdrowie i właściwą higienę całej jamy ustnej. Od kilku lat coraz popularniejsze stają się te elektryczne. Szczoteczka soniczna do zębów to rozwiązanie bardzo wygodne. Większość urządzeń wyposażona jest w szereg udogodnień, które ułatwiają i usprawniają cały proces szczotkowania.

Jak działa soniczna szczoteczka? Za sprawą fal dźwiękowych wytwarzanych przez szczoteczkę włókna główki wprawione zostają w ruch o dużej częstotliwości. W zależności od modelu, urządzenie wykonuje określoną liczbę ruchów na minutę od 60 tys. do nawet 96 tys. ruchów na minutę. Cały proces mycia zębów staje się więc niezwykle precyzyjny i efektywny. Dla zachowania optymalnej skuteczności mycia, co jakiś czas niezbędna jest wymiana końcówki czyszczącej.

Szczoteczka soniczna SEYSSO to dobry wybór, jeżeli zależy nam na zróżnicowanych programach pracy. Podstawowe modele wyposażone są w trzy opcje mycia – w tym specjalny program do masażu dziąseł. Bardziej zaawansowane szczoteczki posiadają aż pięć programów (program wybielający, polerujący, do czyszczenia języka, do pielęgnacji dziąseł), wśród których każdy znajdzie dla siebie ten najbardziej dopasowany do indywidualnych potrzeb. 

Zobacz także:  Biżuteria z diamentami – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Zalety szczoteczki sonicznej

Szczoteczka soniczna jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. Niewątpliwą zaletą tych urządzeń są specjalnie przygotowane programy, które zapewniają doskonałe efekty czyszczenia i pomagają utrzymać zdrowie jamy ustnej. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z programami jakie oferują konkretne modele, wybierając w ten sposób takie, które najbardziej pasują do naszych oczekiwań.

Szczoteczki SEYSSO to wiele ciekawych możliwości. Programy w szczoteczkach SEYSSO różnią się nie tylko częstotliwością wykonywanych ruchów na minutę, ale też kątem wychylenia włókien, co ma bezpośredni wpływ na efekty jakie chcemy uzyskać. Inaczej będzie pracować szczoteczka na programie codziennym a inaczej na programie do usuwanie przebarwień. Dzięki zastosowanej w urządzeniach tej marki technologii DCT+, zwalczanie płytkę nazębnej i bakterii jest jeszcze bardziej efektywne. Funkcjonalnym rozwiązaniem są szczoteczki z timerem, który sygnalizuje czas mycia poszczególnych partii zębów.

Szczoteczka manualna – znana wszystkim od lat

Szczoteczka manualnaznana jest każdemu. Z klasycznych modeli wciąż korzysta wiele osób. Pomimo rozwoju technologii i wprowadzaniu na rynek unowocześnionych szczoteczek elektrycznych, użytkownicy decydują się na rozwiązania stosowane od lat. Niektórzy nie są przekonani co do urządzeń sonicznych, dla innych szczotka manualna to po prostu wygodniejsze rozwiązanie. Ma ono również sporo zalet.

Szczoteczka manualna do zębów jest przede wszystkim dużo tańsza od sonicznej, nie wymaga wymiany końcówek, które również trzeba co jakiś czas kupować. Klasyczna szczoteczka ma też zdecydowanie mniejsze gabaryty. Łatwo zabrać ją ze sobą w podróż, nie trzeba pamiętać o spakowaniu ładowarki. Manualnej szczoteczki nie trzeba ładować, tak więc jest zawsze gotowa do użytku. Z drugiej strony, wymaga zdecydowanie lepszej znajomości prawidłowych technik mycia zębów. Jest to niezbędne do tego, żeby dotrzeć główką szczoteczki do każdego miejsca w jamie ustnej.

Decydując się na klasyczne rozwiązanie, dobrym wyborem będzie szczoteczka manualna SEYSSO. Jest lekka i optymalnie wyprofilowana, dlatego stabilnie trzyma się w dłoni. Włókna główki pokryte zostały aktywnym węglem, który neutralizuje pH w jamie ustnej. Cieniowane na końcach włókna lepiej docierają i oczyszczają obszary wzdłuż linii dziąseł. Miękkie i gęsto rozmieszczone włókna dokładnie wymiatają osad nazębny, są delikatne dla dziąseł. 

Która szczoteczka będzie lepsza?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która szczoteczka będzie lepsza. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Przed zakupem najlepiej sprawdzić plusy i minusy każdego z urządzeń oraz zastanowić się nad swoimi indywidualnymi potrzebami w zakresie utrzymania prawidłowej higieny w jamie ustnej. Spośród modeli SEYSSO każdy znajdzie coś dla siebie. To szczoteczki, które świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.