w , ,

Na świat przyszedł chłopiec z trzema penisami. To pierwszy taki przypadek w historii

Chłopiec mający trzy penisy.

Mogłoby się wydawać, że trzy penisy muszą należeć do trzech różnych mężczyzn. Przypadek chłopca z Iraku pokazuje jednak, że natura może zaskoczyć wszystkich i obdarzyć tak dużą ilością przyrodzeń jednego noworodka!

Zjawisko to po raz pierwszy zostało zaobserwowane u człowieka. Dotychczas nic podobnego się nie wydarzyło. Tym bardziej cała sytuacja budzi ogromne emocje wśród lekarzy, ekspertów, ale i ludzi, którzy nie mogą wyjść z podziwu!

Cała sytuacja miała miejsce pod koniec 2020 roku, ale początkowo niewiele osób o niej wiedziało. Wszystko się zmieniło, gdy przypadek został opisany w czasopiśmie i trafił do szerszego grona osób nie tylko z Iraku, ale i z całego świata!

Ojciec trzymający dziecko.
unsplash.com

Trifalia, czyli jedno ciało a trzy penisy

Trifalia to specjalistyczne określenie, którego używa się do opisania zjawiska, w którym jedna istota posiada aż trzy penisy. Dotychczas nie zaobserwowano tego rodzaju zjawiska u żadnego człowieka, choć w świecie zwierząt nie jest ono niczym nowym.

Trifalię zaobserwowano już na przykład u ślimaka morskiego. Jak podkreślają specjaliści, nadliczbowa ilość penisów jest zjawiskiem niezwykle rzadkim. W przypadku difali, czyli wykształcenia u samca dwóch penisów, możemy mówić, że zdarza się ona raz na około 5-6 milionów urodzeń.

Zobacz także:  Palisz papierosy? W ten sposób szkodzisz swoim dzieciom i wnukom

Wykształcenie przez samca trzech penisów jest pierwszym tego rodzaju zjawiskiem w historii medycyny, choć pierwsze doniesienia na temat mnogiej ilości penisów u człowieka pochodzą już z początku XV wieku!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.