w ,

Zakaz aborcji a śmiertelność

Zamyślona kobieta.

Zakaz przerywania ciąży, który panuje obecnie między innymi w Polsce, ma znacznie zwiększać ryzyko zgonu okołoporodowego! W przypadku donoszenia ciąży obarczonej wadami rozwojowymi, ryzyko jest kilkukrotnie większe.

W czasopiśmie Demography ukazał się artykuł, który mówi o tym, że całkowity zakaz aborcji zwiększa ryzyko śmierci okołoporodowej aż o 21%. Odmowa wykonania aborcji przekłada się więc na realne zwiększenie ilości zgonów.

Prof. Amanda Jean Stevenson, demografka z Uniwersytetu Colorado mówi wprost o tym, że statystycznie częściej kobiety umierają w wyniku komplikacji okołoporodowych, niż w wyniku komplikacji wynikających z przeprowadzenia aborcji.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.