w , ,

Borderline – choroba, która sprowadza nad przepaść

Samotna osoba na różowym tle.

Osobość borderline, to przypadłość, która sprawia, że wciąż czujemy się, jak byśmy stali nad przepaścią. Osoby, które się z nią zmagają wciąż mają zmienny obraz siebie. Choroba sprawia bowiem, że jesteśmy bardzo chwiejni emocjonalnie.

Zmagając się z zaburzeniem najczęściej popada się również w skrajności w relacjach z innymi ludźmi. Albo zakochujemy się bez reszty, albo wręcz przeciwnie – nie jesteśmy w stanie się zaangażować w obawie przed odrzuceniem, stratą, brakiem wystarczającej akceptacji od drugiej osoby.

Co ważne, osobowość borderline charakteryzuje się znaczną przewagą emocji negatywnych nad pozytywnymi w codziennym funkcjonowaniu. Nie chodzi o gorsze momenty, ale o fakt, że osoba z tym zaburzeniem wciąż czuje, jakby zaraz mogła wszystko stracić. Lęk, niepewność, brak poczucia bezpieczeństwa, to jej towarzysze.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.