w , ,

Denerwujesz się? Zacznij jeść te witaminy

Zestresowana kobieta pijąca wino.

Dieta a stres, to zagadnienie, które coraz częściej poruszają zarówno lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, psycholodzy, jak i dietetycy. Coraz więcej mówi się bowiem o tym, że nie powinniśmy traktować jedzenia jedynie, jako paliwa energetycznego czy przyjemności.

Zgodnie z myślą Hipokratesa jedzenie może być lekarstwem, a lekarstwo może być jedzeniem. Co to oznacza? Że z wielu schorzeń możemy wyleczyć się za pomocą odpowiedniego żywienia. Nawet w kontekście naszych nerwów wydaje się ono być wyjątkowo cenne.

Depresja, nerwica, stany lękowe – coraz więcej osób się z nimi zmaga, szukając pomocy u specjalistów. Tymczasem duża część z nich apeluje, że mogą one się nasilać bądź w ogóle występować z powodu niedoborów w naszym organizmie!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.