w ,

Dieta ketogeniczna wcale nie jest zdrowa

Dieta ketogeniczna wcale nie jest zdrowa


Dlaczego dieta ketogeniczna jest niezdrowa? Nowy rok sprzyja rozpoczynaniu diety. Każdy styczeń wiąże się z wymyślaniem coraz to nowszych sposobów na szybkie schudnięcie. W ostatnim czasie popularność zyskuje dieta ketogeniczna. Zobacz, czy warto.

Dieta ketogeniczna wcale nie jest zdrowa
fox.com
Zobacz także:  TOP10: ciekawostki o śnie

Dieta ketogeniczna jest niezdrowa?

Dieta wywodzi swą nazwę od zjawiska ,,ketozy”. Proces ten zachodzi, gdy organizm zaczyna spalać tłuszcz jako źródło energii. Wiąże się to z obniżoną zawartością węglowodanów. Co za tym idzie, może przyczyniać się do stanu zmęczenia, problemów z koncentracją i osłabieniem.

Zobacz także:  TOP10: najdziwniejsze sporty świata

Ranking panelu ekspertów


W rankingu panelu ekspertów US News and World Report najlepszych diet 2018 roku, dieta ketogenicza zajęła ostatnie miejsce. 25 ekspertów, którzy stworzyli tę listę zastrzegają, że przy krótkotrwałym okresie stosowania nie wywołuje ona negatywnych skutków. Dieta ta, jak każda powinna być stosowana pod okiem eksperta i z zachowaniem zdrowego rozsądku.

Zobacz także:  Nowa choroba atakuje. Naukowcy nie umieją tego wytłumaczyć

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.