w , ,

Jak pozbyć się żółtych paznokci? 5 domowych sposobów!

Paznokcie, natarte pastą.

Żółte paznokcie nie prezentują się zbyt atrakcyjnie i większość z nas ma z nimi negatywne skojarzenia. Wiemy bowiem, że zdrowa płytka paznokciowa ma delikatnie różowy kolor i jest lekko błyszcząca.

Z kolei żółta, matowa płytka od razu przywodzi na myśl to, że nasze paznokcie są chore! Wówczas wiele osób ma tendencję do tego, by malować paznokcie – w przypadku kobiet bądź ukrywać po prostu ukrywać tę dolegliwość, nerwowo chowając paznokcie w dłoniach czy unikając sandałów.

Prawda jest jednak taka, że próba zakrycia tego nieestetycznego efektu może być jednocześnie powodem, dla którego on powstaje! Nasze paznokcie mogą bowiem żółknąć ze względu na obecność na nich lakieru do paznokci, utrudniającego oddychanie płytki paznokciowej.

Nie jest to jednak jedyny powód tego objawu. Żółknące paznokcie mogą bowiem wskazywać na choroby, które wymagają leczenia – warto się temu przyjrzeć nieco bliżej.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.