w , ,

Uważaj na ten owoc, kilka osób już przez niego zmarło…

Durian na drzewie.

’Pachnie, jak niebo. Smakuje, jak piekło’. Wydaje się, że to słowa, które możemy odnieść do niebezpiecznych osób w naszym otoczeniu czy wyszukanych potrwa, których smak może być specyficzny. Jednak odnoszą się one do owocu o nazwie durian!

Jest on na tyle niezwykłym produktem, że właściwie nie można go spotkać w Polsce. To dość dziwne w czasach eksportowania najróżniejszych produktów, z najbardziej oddalonych zakątków świata.

Z czego to wynika? Dlaczego owoc jest niebezpieczny, gdzie możemy go spotkać i czy ma jakieś zdrowotne właściwości? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz w tym artykule. Jedno jest pewna – durian to wiele sprzeczności w małym owocu!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.