w , ,

Zacznij stosować jednodniowy post

Kobieta siedząca przy pustym talerze.

Post, nazywany również często głodówką, od zawsze miał wielu zwolenników. Ich zdaniem stosowanie krótkich głodówek od czasu do czasu poprawia ogólny stan zdrowia, wspiera organizm w utrzymaniu prawidłowej wagi i zapewnia sprawne funkcjonowanie układu trawienia.

Lekarze i dietetycy dotychczas podchodzili do tematu dosyć sceptycznie podkreślając, że aby organizm prawidłowo funkcjonował należy dostarczać mu odpowiednią ilość energii w postaci pożywienia. Teraz naukowcy zmieniają nieco swoją retorykę.

Z najnowszych obserwacji wynika bowiem, że powstrzymanie się od jedzenia czegokolwiek od czasu do czasu naprawdę działa cuda! Hamuje rozwój stanów zapalnych, poprawia stan chorych na cukrzycę typu II i pomaga schudnąć!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.