w , ,

Leczenie HIV nie musi opierać się na lekach

Kobieta wykonująca badania w laboratorium.

Leczenie HIV jest niezwykle kosztowne i opiera się głównie na hamowaniu dalszego rozmnażania wirusa w organizmie. Niemożliwe jest całkowite wyleczenie choroby, a terapia skupia się na jej nieustannym ograniczaniu.

Lekarze z nowojorskiej akademii medycznej podjęli się stworzenia terapii, która pozwoli chociaż częściowo zrezygnować ze stosowania środków farmakologicznych. Ma je zastąpić białko synTac. Z pozytywnym skutkiem przetestowano je na myszach.

Naukowcy są dobrej myśli i mają nadzieję, że będzie można je wykorzystać również do leczenia nowotworów. Aktualnie białko jest w fazie testów na ludziach, co oznacza, że już wkrótce może zostać dopuszczone do stosowania na szerszą skalę.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.