w , ,

Mowa ciała w praktyce – dzięki tym gestom i zasadom będziesz mógł wiedzieć o ludziach więcej

Praca zespołowa i wspólne wyrażanie radości.

Mowa ciała, to termin wywodzący się z psychologii społecznej. Przez wiele osób stosowany jest, jako zamiennik komunikacji niewerbalnej. W rzeczywistości oba terminy są do siebie zbliżone, ale komunikacja niewerbalna, to o wiele szersze pojęcie niż mowa ciała.

Dzięki znajomości odpowiednich gestów i postaw możliwe jest lepsze zrozumienie naszego rozmówcy oraz przyjmowanie postaw, zgodnych z naszymi intencjami.

Mowa ciała w praktyce, to zrozumienia drugiego człowieka – jego oczekiwań, potrzeb oraz intencji. Jest ona szeroką i wciąż rozbudowywaną dziedziną a mimo to niewiele osób się nią interesuje. Niesłusznie!

Dzięki temu, że posiądziemy tajniki wiedzy z zakresu mowy ciała nauczymy się wiele nie tylko o ludziach, którymi się otaczamy, ale i o nas samych. Warto sprawdzić, jaki wpływ na nasze ciało ma to, jak się czujemy i co myślimy. Wbrew pozorom, tego typu sytuacje od razu się uwidaczniają!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.