w , ,

Magnetyczny hełm w walce z nowotworami

Badanie głowy w szpitalu.

Najgroźniejsze nowotwory każdego dnia zabijają kolejne tysiące ludzi. W przypadku części z nich nie znamy nawet ewentualnych form leczenia lub żadna nie jest wystarczająco skuteczna. Właśnie tak jest z glejakiem wielopostaciowym.

To nowotwór, który w większości przypadków okazuje się przybierać śmiertelną postać. Naukowcy z Teksasu opracowali jednak formę leczenia, która pozwoliła na zredukowanie wielkości guza aż o 1/3! To niesamowity wynik, który daje nadzieję dla chorych!

Magnetyczny hełm w przyszłości będzie mógł uratować wiele ludzkich istnień. Leczenie chorób z wysokim stopniem złośliwości – w przypadku glejaka jest to IV, najwyższy stopień – w końcu stanie się skuteczne.

Dwie osoby trzymające się za dłonie.
unsplash.com

Glejak wielopostociowy

Glejak wielopostaciowy plasuje się bardzo wysoko, jeśli chodzi o najgroźniejsze nowotwory. Osiąga IV stopnień złośliwości i dla wielu zdiagnozowanie go kojarzy się po prostu z lekko odroczonym w czasie wyrokiem śmierci.

Nowotwór powstaje z komórek glejowych w naszym mózgu, które w przypadku rozwoju guza nadmiernie się namnażają. Generalnie pełnią one funkcje ochronną i odżywczą dla komórek mózgowych.

Zobacz także:  Ta mikstura to jeden z sekretów urody gwiazd Hollywood

Jednak w wyniku mutacji zaczynają formować złośliwego guza. Nowotwór ten jest niezwykle agresywny, bardzo szybko się rozwija i jest odporny na większość znanych nam metod leczenia. Często diagnozuje się go u dzieci, które przechodzą białaczkę.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.