w ,

Olejki eteryczne i ich zdrowotne właściwości

Olejki eteryczne i ich zdrowotne właściwości

Ludzie od setek lat wydobywali z roślin to, co w nich najcenniejsze i najzdrowsze, czyli olejki eteryczne. Nauczyliśmy się czerpać z nich właściwości, które zbawiennie wpływają na naszą urodę, zdrowie oraz samopoczucie. Dzięki temu wiele schorzeń możemy wyleczyć lub zminimalizować ich objawy, nie sięgając po leki czy antybiotyki. 

Leczenie za pomocą zdrowotnych właściwości olejków eterycznych w medycynie naturalnej nosi nazwą aromaterapii. Odnosi się ona do leczenia za pomocą aromatów, wydobywających się z różnego rodzaju olejków. Obecnie badania naukowe potwierdzają antyseptyczne, bakteriobójcze i kojące oddziaływanie aromaterapii na nasz organizm. 

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.