w

Specjalistyczne tłumaczenia medyczne dla pacjentów w biurze tłumaczeń

Specjalistyczne tłumaczenia medyczne dla pacjentów w biurze tłumaczeń

Tłumaczenia dokumentów medycznych pacjentów na języki angielski, niemiecki, francuski i hiszpański stanowią istotny procent wszystkich przekładów biura tłumaczeń specjalistycznych Best Text. Ta firma tłumaczeniowa specjalizuje się w tematyce medycznej i okołomedycznej, toteż w roli tłumaczy zatrudnia lekarzy biegle władających językami obcymi.

Wykształcenie profesjonalnego tłumacza specjalistycznych tekstów medycznych

Pisemny tłumacz medyczny to osoba zawodowo zajmująca się przekładem fachowych tekstów medycznych. Jeśli tłumaczenie ma zostać wykonane profesjonalnie, tłumacz medyczny powinien być lekarzem z biegłą znajomością języka obcego oraz szeroką wiedzą dotyczącą pojęć z zakresu fizjologii człowieka, mianownictwa anatomicznego i przedmiotów klinicznych w języku obcym, na który tłumaczony jest tekst. Ponadto czasem zdarza się, co jest sytuacją bardzo pożądaną, że osoba wykonująca fachowe tłumaczenia medyczne posiada podwójne wykształcenie, będąc również absolwentem studiów na filologii obcej, magistrem filologii angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, francuskiej etc. W tłumaczeniach medycznych zwykle świetnie sprawdzą się również utalentowani językowo absolwenci kierunków pokrewnych medycynie, takich jak np. fizjoterapia, biologia, biotechnologia czy pielęgniarstwo.

Tłumaczenie dokumentów medycznych na angielski i niemiecki

Spośród głównych języków europejskich w Polsce zdecydowanie najczęściej wykonuje się tłumaczenia medyczne na język niemiecki oraz angielski. Tłumaczenia dokumentacji z leczenia szpitalnego bardzo często zamawiane są przez członków rodzin osób chorych na raka, poszukujących nowoczesnych, alternatywnych terapii onkologicznych poza granicami Polski. Dokumentacja podlegająca specjalistycznemu tłumaczeniu medycznemu obejmuje:

Specjalistyczne tłumaczenia medyczne dla pacjentów w biurze tłumaczeń
  • wypis ze szpitala (kartę informacyjną leczenia szpitalnego),
  • książeczkę szczepień (książeczkę zdrowia dziecka),
  • receptę,
  • zwolnienie lekarskie,
  • zaświadczenie lekarskie,
  • całą dokumentację zawierającą historię leczenia pacjenta,
  • wyniki badań medycznych: laboratoryjnych (morfologia, mocz, enzymy wątrobowe, OB, CRP), obrazowych (MRI, TK, USG, echo serca) oraz pozostałych (EEG, EKG),
  • dyplom ukończenia studiów medycznych wraz z suplementem obejmującym wykaz przedmiotów nauczania w ramach studiów wyższych na wydziale lekarskim. 

Przysięgłe tłumaczenia medyczne online

Czasem zdarza się, że ciężko schorowany pacjent lub członek jego rodziny nie potrzebuje tłumaczeń medycznych do zagranicznego lekarza celem kontynuacji leczenia. Zamiast tego (lub dodatkowo) tłumaczenie dokumentów medycznych wymagane jest przez firmę ubezpieczeniową lub ZUS celem wypłaty odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku bądź przyznania renty inwalidzkiej. Wówczas biuro tłumaczeń specjalistycznych wykonuje przysięgłe tłumaczenie medyczne, które można zamówić nie tylko osobiście, lecz również ekspresowo, za pośrednictwem Internetu, tzn. online.

Szybkie tłumaczenia medyczne poświadczone przez tłumacza przysięgłego

Szybkie tłumaczenia medyczne, przede wszystkim przysięgłe, są w cenie na rynku, gdyż istnieje niewiele podmiotów, które zapewniają taką zaawansowaną usługę w trybie pilnym, podczas gdy popyt na tłumaczenia na cito jest duży, gdyż od natychmiastowego wykonania przekładu często zależy zdrowie i życie pacjenta. 

Specjalistyczne tłumaczenia medyczne dla pacjentów w biurze tłumaczeń

Stopka autorska: mgr biotechnologii Daniel Korcz, certyfikowany tłumacz medyczny j. angielskiego, prowadzący biuro tłumaczeń specjalistycznych Best Text (besttext.pl).   

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.