w , ,

Tego nie wiesz o Albercie Einsteinie. 15 rzeczy, które zaskakują wszystkich

Albert Einstein.

Teoria względności Alberta Einsteina zrewolucjonizowała świat, w którym żyjemy! Sprawiła, że to, co dotychczas było niezrozumiałe stało się jasne, oczywiste a nawet logiczne! Sama teoria mówi o tym, że prawa fizyki są wszędzie takie same – nie zmieniają się w zależności od układu, do którego chcemy je odnieść.

Teoria mówi także o tym, że prędkość światła jest zawsze taka sama. Oznacza to, że w próżni (w pustej przestrzeni) prędkość światła jest jednakowa dla wszystkich obserwatorów – niezależnie od kierunku światła czy prędkości, z jaką poruszają się źródła świata.

Sama teoria jest niezwykle ciekawa i wpłynęła na rozwój systemu nawigacji (GPS) czy badań w przestrzeni kosmicznej. Jej twórca, Einstein, jest uważany za geniusza. To również barwna postać, którą warto poznać nieco bliżej.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.