w ,

Jedz czekoladę codziennie. Sprawdź jej magiczne właściwości!

Jedz czekoladę codziennie. Sprawdź jej magiczne właściwości!

Gorzka czekolada nie zachęca swoją nazwą. Jednak pod płaszczem goryczy skrywa się wiele słodkich wartości. Warto po nią sięgać nie tylko w momentach chandry. Zobacz, o czym mowa!

Jedz czekoladę codziennie. Sprawdź jej magiczne właściwości!
unsplash.com, Wpływ gorzkiej czekolady na organizm człowieka
Zobacz także:  Niesamowite działania jadalnych grzybów!

Wpływ gorzkiej czekolady na organizm człowieka

Jak zawsze, to dawka a nie substancja stanowi truciznę. Pomimo wielu pozytywnych właściwości czekolady, należy uważać na spożywaną jej ilość. Kalorie i tłuszcz bardzo łatwo mogą wziąć górę nad zbawiennym wpływem czekolady. Ponadto bardzo łatwo jest się uzależnić od jej spożywania. Uważać muszą również ci, którzy zmagają się z wysoką skłonnością do alergii, ponieważ kakao uczula.

Zobacz także:  Frutarianizm jest szkodliwy

Usprawni myślenie

Pirazyna zawarta w gorzkiej czekoladzie usprawnia proces myślenia. Zjedzenie już kilku kostek pozwoli trzeźwiej myśleć, poprawi koncentracje, pamięć, czas reakcji oraz ułatwi rozwiązywanie problemów. Może natomiast negatywnie wpłynąć na dzieci, które po jej spożyciu będą miały problem z zaśnięciem i będą bardziej pobudzone.

Zobacz także:  Masowe zatrucia u dzieci

Dodaje energii

Węglowodany, magnez, potas i żelazo- to wszystko w gorzkiej czekoladzie! Uznawana jest za bardzo dobre źródło energii. Ponadto, łatwo przyswajalne. Warto mieć ją przy sobie. Można sięgnąć po kilka kostek, gdy opadniemy z sił.

Zobacz także:  Top 10 źródła chromu i ich zdrowotne właściwości

Przeciwzakrzepowe działania

Ziarna kakaowca są wypełnione flawonoidami. Substancja powoduje utlenianie ,,złego” cholesterolu. Co za tym idzie, przeciwdziała rozwoju miażdżycy i nowotworów. Ponadto dzięki temu płytki krwi nie zlepiają się, co zapobiega zakrzepom i udarom mózgu.

Zobacz także:  TOP10: ciekawostki o śnie

Mocniejsze serce

Natomiast, polifenole zawarte w ziarnach kakaowych obniżają ciśnienie krwi. Zapobiega to ewentualnym zawałom serca.

Zobacz także:  Te produkty źle wpłyną na Twój organizm. Sprawdź, czego lepiej nie jeść o poranku

Przefiltrowane nerki

Substancja zwana alkoloidem teobrominy pobudza pracę nerek. To zwiększa potrzebę oddawania moczu, dzięki czemu nerki się oczyszczają.

Zobacz także:  10 produktów, które ratują naszą wątrobę przez zniszczeniem

Łagodniejszy kaszel

Teobromina wpływa również na kaszel. Łagodzi jego występowanie i nie powoduje uczucia senności, w przeciwieństwie do zalecanej do tej pory kodeiny.

Zobacz także:  Niezwykłe właściwości octu jabłkowego