w ,

Jedz czekoladę codziennie. Sprawdź jej magiczne właściwości!

Jedz czekoladę codziennie. Sprawdź jej magiczne właściwości!

Gorzka czekolada nie zachęca swoją nazwą. Jednak pod płaszczem goryczy skrywa się wiele słodkich wartości. Warto po nią sięgać nie tylko w momentach chandry. Zobacz, o czym mowa!

Jedz czekoladę codziennie. Sprawdź jej magiczne właściwości!
unsplash.com, Wpływ gorzkiej czekolady na organizm człowieka
Zobacz także:  Jedź dwa jajka dziennie. Sprawdź, dlaczego warto je jeść!

Wpływ gorzkiej czekolady na organizm człowieka

Jak zawsze, to dawka a nie substancja stanowi truciznę. Pomimo wielu pozytywnych właściwości czekolady, należy uważać na spożywaną jej ilość. Kalorie i tłuszcz bardzo łatwo mogą wziąć górę nad zbawiennym wpływem czekolady. Ponadto bardzo łatwo jest się uzależnić od jej spożywania. Uważać muszą również ci, którzy zmagają się z wysoką skłonnością do alergii, ponieważ kakao uczula.

Zobacz także:  Weź skórkę od banana i potrzyj nią o zęby - zobacz co się stanie

Usprawni myślenie

Pirazyna zawarta w gorzkiej czekoladzie usprawnia proces myślenia. Zjedzenie już kilku kostek pozwoli trzeźwiej myśleć, poprawi koncentracje, pamięć, czas reakcji oraz ułatwi rozwiązywanie problemów. Może natomiast negatywnie wpłynąć na dzieci, które po jej spożyciu będą miały problem z zaśnięciem i będą bardziej pobudzone.

Zobacz także:  Rób to ćwiczenie codziennie. Efekty będą niesamowite

Dodaje energii

Węglowodany, magnez, potas i żelazo- to wszystko w gorzkiej czekoladzie! Uznawana jest za bardzo dobre źródło energii. Ponadto, łatwo przyswajalne. Warto mieć ją przy sobie. Można sięgnąć po kilka kostek, gdy opadniemy z sił.

Zobacz także:  Niezwykłe właściwości octu jabłkowego

Przeciwzakrzepowe działania

Ziarna kakaowca są wypełnione flawonoidami. Substancja powoduje utlenianie ,,złego” cholesterolu. Co za tym idzie, przeciwdziała rozwoju miażdżycy i nowotworów. Ponadto dzięki temu płytki krwi nie zlepiają się, co zapobiega zakrzepom i udarom mózgu.

Zobacz także:  Polakom grożą epidemie cholery i czerwonki? Lekarze nie mają wątpliwości

Mocniejsze serce

Natomiast, polifenole zawarte w ziarnach kakaowych obniżają ciśnienie krwi. Zapobiega to ewentualnym zawałom serca.

Zobacz także:  Ci ludzie są nieśmiertelni! Przeżyli coś co przeczy nauce

Przefiltrowane nerki

Substancja zwana alkoloidem teobrominy pobudza pracę nerek. To zwiększa potrzebę oddawania moczu, dzięki czemu nerki się oczyszczają.

Zobacz także:  Domowy ogródek - podstawowe zasady uprawiania warzyw

Łagodniejszy kaszel

Teobromina wpływa również na kaszel. Łagodzi jego występowanie i nie powoduje uczucia senności, w przeciwieństwie do zalecanej do tej pory kodeiny.

Zobacz także:  Naukowcy dowiedli, iż świnie potrafią grać w gry wideo

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.