w , ,

Zapłodnienie in vitro będzie normą od 2045 roku? Zagłada plemników

Kobieta trzymająca dziecko.

In vitro wkrótce może być jedyną szansą na to, byśmy mogli się rozmnażać! Problemy z płodnością stają się coraz częstszym kłopotem wśród par, zamieszkujących kraje rozwinięte. Problem niepłodności jest coraz bardziej zauważalny również wśród Polaków.

W naszym kraju około 1,5 miliona par boryka się z problemami z płodnością. Kłopoty z zajściem w ciążę dotyczą coraz młodszych osób. Powodem poważnych zaburzeń w naszym układzie endokrynologicznym, które utrudniają zajście w ciążę, jest ogromna ilość chemikaliów, którymi się otaczamy.

Znajdują się one na przedmiotach codziennego użytku, w kosmetykach czy na ubraniach. Razem z nimi naszej płodności zagraża także niezdrowy tryb życia – brak wystarczającej ilości aktywności fizycznej oraz niezdrowe, wypełnione konserwantami i chemią jedzenie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.