w ,

Zdrowe ciało i piękna twarz kontroluj złe nawyki!

piękna twarz

Każda z kobiet marzy o pięknej, lśniącej cerze, jędrnym ciele, błyszczących oczach. Niestety często zamiast tego muszą mierzyć się ze zmęczonym wzorkiem, uczuciem opuchnięcia, złym samopoczuciem, niedoskonałościami, cellulitem czy drażliwością.

Zdrowe odżywianie i ćwiczenia wystarczą, aby nad tym zapanować? Niestety nie jest to takie łatwe, ponieważ ludzkie ciało, niczym lustro odbija każdy pozytywny, ale też negatywny aspekt naszego życia.

Fakt, że zjesz owoce nie sprawi, że Twoje płuca nagle będą zdrowe mimo palenia papierosów.

Ludzki organizm to skomplikowany układ wielu narządów, a każdy z nich ma swoje własne wymagania i warunki- od nas samych zależy czy im sprostamy i czy zamienimy nasze złe nawyki w dobre.

Jakie błędy należą do najczęściej popełnianych?

1. Palenie papierosów

złe nawyki

Jest to sprawa oczywista- papierosy nie niosą najmniejszych korzyści zdrowotnych, przynoszą za to mnóstwo złego. Pożółkłe paznokcie i zęby, poszarzała cera, worki pod oczami to tylko zewnętrzne objawy, które niszczą Twoją urodę.

Prawdziwy horror rozgrywa się w środku. Płuca przestają funkcjonować tak, jak powinny, ilość pęcherzyków się zmniejsza, a co za tym idzie wydolność płuc- to z kolei powoduje trudny do opanowania kaszel.

Czy warto tak ryzykować dla choćby jednego papierosa „do towarzystwa” od czasu do czasu?

Zły nawyk można spróbować zastąpić zdrowymi zamiennikami. Zamiast po papierosa sięgnij po orzechy lub suszone owoce. Lubisz coś na słono? Pistacje świetnie się sprawdzą. Wolisz słodkie smaki? Daktyle czy ziarna kakaowca to zdrowe produkty, które nie tylko dostarczą Ci energii, ale odżywią Twoją cerę.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.