w , , ,

Czy woda z cytryną jest zdrowa?

szklanka wody z cytryną
pixabay.pl

Jak spożywać wodę z cytryną?

Przede wszystkim warto pamiętać o regularności. Woda z cytryną o poranku powinna stać się naszym codziennym nawykiem. Dzięki temu już po kilku dniach zobaczymy pierwsze efekty jej stosowania a po kilku tygodniach będziemy już cieszyć się spektakularnymi efektami.

Zobacz także:  Goździki właściwości lecznice, które odmienią Twoje życie!

Do wody z cytryną warto dodać miód, goździki czy imbir – zyska wtedy jeszcze większe walory smakowe oraz zdrowotne! Miód łagodzi bóle gardła i działa jak izotonik a imbir i goździki rozgrzewają przez co wspomagają nasz metabolizm.

Napój zaleca się spożywać na czczo i używać do jego przygotowania ciepłej wody – ważne, żeby jednak nie była gorąca, ponieważ wówczas cytryna utraci wiele cennych właściwości zdrowotnych!

Zobacz także:  5 przepisów na świąteczne ciasta, które wszystkim smakują

Powinniśmy pamiętać jednak, że nie należy pić wody z cytryną w nadmiernych ilościach, ponieważ może powodować problemy ze szkliwem a nawet próchnicę. Dla zachowania równowagi warto nie przekraczać dawki soku z około połowy cytryny dziennie.

Zobacz także:  Dania na upalne dni - proste przepisy na 5 dni

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że osiągniemy zamierzone efekty i nie narazimy swojego uśmiechy na straty estetyczne. Przy okazji należy także pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa oraz możliwości picia wody z cytryna za pomocą słomki!

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze swoimi znajomymi!

Zobacz także:  10 sytuacji, w których bardzo pomoże prawnik

pine-leaves-691639_640

Chcesz wzmocnić swoją odporność? Zacznij to jeść!

miód

Łyżka miodu codziennie przed snem? Zobacz dlaczego warto to robić!