w

Czy woda gazowana jest zdrowa? Obalamy mit

Czy woda gazowana jest zdrowa? Obalamy mit

Organizm człowieka składa się w ok 60% z wody. Dzięki niej możemy funkcjonować na co dzień. Odpowiednie nawodnienie ciała jest bardzo ważnym. Pytanie, czy woda gazowana jest do tego odpowiednia?

Zobacz także:  40 problemów Amerykanów, których Polacy nie rozumieją

Czy woda gazowana jest zdrowa?

Wodę gazowaną można pić, ale tylko jeśli jest dobrej jakości. Gdy zostanie spełniony ten warunek, nie ma przeciwskazań by rezygnować z bąbelków. Woda gazowana pozwala szybciej ugasić pragnienie. Dwutlenek węgla w niej zawarty wpływa korzystnie na pracę przewodu pokarmowego. Ma również działania bakteriobójcze, co zatrzymuje rozwój flory bakteryjnej. Wspomaga procesy trawienne i wpływa na usuwanie bakterii i resztek pokarmowych ze światła jelita.

Zobacz także:  Jej kod zabrał człowieka na księżyc. Ta kobieta pracowała razem ze swoją 4 letnią córką

Gaz w wodzie

Bąbelki, które znajdują się w wodzie gazowanej mogą powodować podrażnienie ścianki jelita i śluzówki żołądka. Niechcianym efektem są wzdęcia. Dlatego też, osoby cierpiące na nadkwasotę, choroby gardła i strun głosowych czy zaburzenia trawienia, takie jak: zespół jelita drażliwego, choroba wrzodowa żołądka czy wzdęcia powinny jednak zrezygnować z tej opcji. Podawanie dzieciom wody gazowanej nie jest wskazane. Nie powinno się również zapijać leków wodą gazowaną.

Zobacz także:  Zobacz co wybraliśmy dla Ciebie

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.