w

Czy woda gazowana jest zdrowa? Obalamy mit

Czy woda gazowana jest zdrowa?

Organizm człowieka składa się w ok 60% z wody. Dzięki niej możemy funkcjonować na co dzień. Odpowiednie nawodnienie ciała jest bardzo ważnym. Pytanie, czy woda gazowana jest do tego odpowiednia?

Zobacz także:  Miód i zapałka? Dzięki temu rozpoznasz prawdziwy miód w sekundę

Czy woda gazowana jest zdrowa?

Wodę gazowaną można pić, ale tylko jeśli jest dobrej jakości. Gdy zostanie spełniony ten warunek, nie ma przeciwskazań by rezygnować z bąbelków. Woda gazowana pozwala szybciej ugasić pragnienie. Dwutlenek węgla w niej zawarty wpływa korzystnie na pracę przewodu pokarmowego. Ma również działania bakteriobójcze, co zatrzymuje rozwój flory bakteryjnej. Wspomaga procesy trawienne i wpływa na usuwanie bakterii i resztek pokarmowych ze światła jelita.

Zobacz także:  Te artykuły zostały wybrane specjalnie dla Ciebie!

Gaz w wodzie

Bąbelki, które znajdują się w wodzie gazowanej mogą powodować podrażnienie ścianki jelita i śluzówki żołądka. Niechcianym efektem są wzdęcia. Dlatego też, osoby cierpiące na nadkwasotę, choroby gardła i strun głosowych czy zaburzenia trawienia, takie jak: zespół jelita drażliwego, choroba wrzodowa żołądka czy wzdęcia powinny jednak zrezygnować z tej opcji. Podawanie dzieciom wody gazowanej nie jest wskazane. Nie powinno się również zapijać leków wodą gazowaną.

Zobacz także:  Jeśli będziesz jadł to często, będziesz chory. Najbardziej szkodliwe dodatki do żywności

Czy woda gazowana jest zdrowa?

,,Niewidzialna” odmiana koronawirusa. Co warto wiedzieć?

Czy woda gazowana jest zdrowa?

6 faktów na temat seksu, o których nie miałeś pojęcia!