w , ,

Sprawdź, jak kolory w kuchni wpływają na Twój apetyt

Czarno-biała kuchnia.

Obrazy niezwykle mocno na nas oddziałują. Sprawiają, że jesteśmy w stanie się do czegoś przekonać, polubić to czy kupić. Z drugiej strony kolory, które widzimy wokół siebie wpływają także na naszą podświadomość i apetyt!

Zmysł wzroku bardzo mocno wpływa na to, co czujemy. Ma to szczególnie duże znaczenie przy urządzaniu kuchni. Jeśli zdecydujemy się na pewne zestawienie barw, to zagwarantujemy sobie kuchnię przyjemną, uspokajającą i ciepłą w odbiorze.

Jeśli jednak postawimy na mocne, intensywne barwy, to być może okaże się, że nasza kuchnia będzie wydobywała w nas najgorsze emocje – złość, złośliwość, wrogość, uszczypliwość czy agresję!

Jeśli nie chcesz do tego dopuścić, to przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym należy się kierować przy doborze kolorystyki w kuchni. Pamiętaj, że nie chodzi tylko o kolor ścian, ale także mebli, dodatków i akcesoriów!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.