w , ,

Największe drzewo na świcie owinięto folią

Strażacy owijający największe drzewo na świecie folią.

Największe drzewo na świecie nosi imię Generał Sherman. Jest to sekwoja, która ukorzeniła się w glebie ponad trzy tysiące lat temu. W tym czasie pokonała wiele przeszkód – burz czy huraganów, którym z łatwością się opierała.

Jednak w tym roku pojawiło się zagrożenie, które może doszczętnie zniszczyć wielowiekowe drzewo! Jest nim ogień, który od około dwóch tygodni trawi Park Narodowy Kings Canyon w Kalifornii. Strażacy nie są w stanie zapanować nad żywiołem.

Groźba zbliżającego się do drzewa ognia sprawiła, że strażacy postanowili owinąć jego podstawę ognioodporną folią. Nie mają jednak pewności, czy to zadziała, ponieważ ogień jest wyjątkowo trudny do opanowania.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.