w , ,

Naukowcy stworzyli nowy izotop uranu

Energia uwalniana z uranu.

Naukowcom z Chińskiej Akademii Nauk udało się dokonać niezwykłego odkrycia! Wykryli nowy izotop uranu, który będziemy mogli z powodzeniem wykorzystywać na wielu płaszczyznach.

Wszystko to dzięki jego niezwykłym właściwościom, do których należy przede wszystkim bardzo niska waga – izotop jest znacznie lżejsze od innych, które dotychczas były znane naukowcom.

Pierwiastek udało się pozyskać dzięki bombardowaniu atomów wolframu za pomocą argonu i wapnia. Nowy izotop określono, jako uran-214.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.