w , ,

Odkryto potężnego rekina, który świeci

Świecący rekin.

Kojarzysz efekt świecących się świetlików świętojańskich? Na podobnej zasadzie funkcjonuje świecący rekin! Efekt musi być naprawdę olśniewający, jeśli weźmiemy pod uwagę, że zwierzę nie jest malutkim, drobnym robaczkiem a ponad dwumetrowym olbrzymem!

Po raz pierwszy zaobserwowano tak niezwykły efekt u zwierzęcia z gatunku Dalatias licha, żyjącego w morzach Nowej Zelandii. Rekin jest stosunkowo rzadko spotykany, ponieważ żyje bardzo blisko dna morza – na głębokości około 200-600 metrów!

Niezwykłe zjawisko wzbudziło prawdziwy zachwyt i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z czego wynikają takie zdolności rekina? Poznaj bliżej sekrety lucyferyny, bioluminescencji!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.