w , ,

Co znaleziono pod oderwaną górą lodowca na Antarktydzie

Organizmy znalezione na dnie morza.

Oderwana góra lodowa sprawiła, że wielu naukowców zaniemówiło! Dzięki niej mogli obserwować życie, które toczy się na morskim dnie. Znaleziono tam organizmy żywe, których właściwie nikt się nie spodziewał!

Góra lodowa, która oderwała się od Lodowca Szelfowego Brunta na Antarktydzie była naprawdę potężna.  Choć trudno w to uwierzyć, to jej wielkość pokrywa się z wielkością Londynu – miasta, które jest stolicą Wielkiej Brytanii.

Oderwana góra sprawiła, że promienie słońca mogły wniknąć nawet na głębokość 810 metrów i odsłonić to, co przez lata kryło się w cieniu góry. Niemiecki statek badawczy, który znajdował się na miejscu w trakcie całego zdarzenia, mógł podjąć się czynności badawczych.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.