w , ,

Chiny chcą dostarczyć szczepionkę Polsce. Problem w tym, że nie ma na nią badań

Strzykawka.

Pomiędzy prezydentem Polski, Andrzejem Dudą a prezydentem Chin, Xi Jinpingiem, miało dojść do rozmowy, której tematem była szczepionka z Chin. Jinping miał zadeklarować chęć dostarczenia szczepionki do Polski, w celu zacieśnienia naszych więzów dyplomatyczno-gospodarczych.

Wątpliwości budzi jednak kwestia samej szczepionki, która oficjalnie nie została jeszcze dopuszczona do użytku na rynku europejskim. Chiński koncern nie przedstawił dotychczas rzetelnych badań, pokazujących jej skuteczność oraz przebieg całego procesu jej tworzenia.

Pojawiły się pogłoski o tym, że Polska zdecydowała się już na zakup szczepionek. Plotki te szybko jednak zdementowało Ministerstwo Zdrowia mówiąc, że jak na razie trwają jedynie rozmowy. Czy faktycznie będziemy szczepić się chińską szczepionką?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.