w , ,

Szczepionka na raka została przetestowana

Badania w laboratorium.

Szczepionka na nowotwór została oparta na identycznej technologii, co szczepionka przeciwko COVID-19 od BioNTech. Przy okazji pandemii koronawirusa większość z nas dowiedziała się, na czym polega działanie tego rodzaju szczepionek.

Chodzi o to, że zawierają one informacyjne RNA. Pochodzi ono z DNA jądra wirusa i zawiera informację o tym, w jaki sposób organizm ma bronić się przed infekcją. Dzięki szczepionce nasz organizm wie, jak wyprodukować przeciwciała przeciwko COVID-19.

Naukowcy zainspirowani technologią, która jest znana człowiekowi już od lat 90-tych XX wieku, postanowili sprawdzić, jak sprawdzi się ona w walce z nowotworem. Na ich celowniku znalazł się czerniak. Wyniki badań są obiecujące.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.