w , ,

Czy seks oralny zwiększa ryzyko zachorowania na raka? Znaczenie ma liczba partnerów i wiek

Lekarze, badający twarz.

Ryzyko zachorowania na raka dotyczy każdego z nas. Okazuje się jednak, że istnieją gruby osób, które są szczególnie narażone na zachorowanie na raka ust czy krtani. Nie chodzi tutaj o tych, którzy nieodpowiednie się odżywiają czy pracują w trudnych warunkach.

Przede wszystkim ryzyko wzrasta u osób, które są aktywne seksualnie. Należy wziąć w tym wypadku pod uwagę wiele różnych czynników. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że niekiedy ryzyko zachorowania na nowotwór może wzrastać aż 3-4 razy!

Tezę potwierdzają badania, wykonane przez amerykańskich badaczy na grupie 500 osób, z czego 163 osoby były pacjentami onkologicznymi. Seks oralny wpływa na wzrost ryzyka zachorowania na raka – to fakt!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.