w , ,

Za dużo śpisz? Skracasz sobie życie

Ile należy spać - stopy dwóch dorosłych osób i dziecka.

Wiele osób zastanawia się, ile należy spać, aby móc długo i zdrowo żyć. Często mówi się o tym, że zbyt krótki sen skraca życie i przede wszystkim każdy z nas powinien zadbać o prawidłową regenerację swojego organizmu, czyli wystarczającą ilość snu.

Ale co tak naprawdę oznacza wystarczająca ilość snu? Kiedy śpimy za dużo, a kiedy śpimy za krótko? Czy spanie przez zbyt dużą ilość godzin jest bezpieczne dla naszego organizmu? Okazuje się, że może być jeszcze bardziej niebezpieczne niż spanie zbyt krótko!

Spanie przez nadmierną ilość godzin ma bowiem zwiększać ryzyko śmierci nawet o 30%! To ogromne liczby, które pokazują, że jeśli naprawdę chcesz zadbać o swoje zdrowie, to musisz zadbać o prawidłową ilość snu!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.