w , ,

Krowie mleko powoduje raka piersi

Różowa kokarda w dłoniach.

Weganie są stanowczymi przeciwnikami picia krowiego mleka przez ludzi. Choć nie mówią wprost, że mleko powoduje raka, to wskazują na to, że jego spożywanie może negatywnie wpływać na funkcjonowanie naszych organizmów.

Okazuje się, że z tym poglądem zgadza się wielu naukowców. Część z nich w dość obszernym badaniu pokazała, że spożywanie mleka może znacząco podnosić ryzyko zachorowania na raka piersi, który jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet.

Jeśli więc możemy w jakikolwiek sposób wpłynąć na to, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej niebezpiecznej, wyniszczającej i śmiertelnej choroby, to warto to zrobić! Być może w przyszłości ocali to życie nam lub naszym bliskim.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.