w ,

Szczepionka na Alzheimera! Przełomowe odkrycie

Szczepionka na Alzheimera! Przełomowe odkrycie

Choroba Alzheimera to poważny problem. Coraz więcej osób zapada na tę przypadłość. Choć wydawać, by się mogło, że to nic takiego, znacznie utrudnia życie. Zmagać się muszą nie tylko osoby chore, ale również ich bliscy.

Szczepionka na Alzheimera! Przełomowe odkrycie
jacobsschool.ucsd.edu, Szczepionka na Alzheimera
Zobacz także:  Orzechy włoskie - czy warto jeść?

Szczepionka na Alzheimera

W Brigham and Women’s Hospital w Bostonie ostatnie kilkanaście lat pracowano nad szczepionką na Alzheimera. W najbliższym czasie, rozpoczną się długo wyczekiwane testy kliniczne z udziałem ludzi. Dzięki temu zostanie sprawdzone bezpieczeństwo i skuteczność leku, który może wywołać rewolucję. Działanie szczepionki będzie zarówno spowolnienie postępu choroby, jak i jej zapobieganie. Preparat będzie podawany w formie sprayu do nosa.

Zobacz także:  Wygrana na loterii pozwala kupić przyjaciół

Badania kliniczne

Szpital uniwersytecki, który należy do Harvard Medical School w I fazie badań klinicznych wykorzysta 16 uczestników w wieku od 60 do 85 lat. Pacjenci zostali już zdiagnozowani i cierpią na chorobę Alzheimera we wczesnym stadium. Eksperymentalna szczepionka wykorzystuje Protollin. Jest to rodzaj leku immunoterapeutycznegto, którego zadaniem jest stymulacja układu odpornościowego organizmu. Założeniem działania szczepionki, jest wykorzystanie leku w walce z blaszkami amyloidowymi. Blaszkami określa się zmiany strukturalne, które zachodzą w mózgu i związane są z chorobami neurodegeneracyjnymi.

Zobacz także:  8 wspaniałych właściwości batatów, które warto znać

Optymalna dawka leku

W niedługo rozpoczynającej się fazie badań ważnym będzie sprawdzenie bezpieczeństwa szczepionki. Ponadto lekarze chcą ustalić optymalna dawkę leku i ewentualne skutki uboczne, które mogą wystąpić. Gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejnym krokiem będzie wykorzystanie znacznie większej grupy ludzi. Takie odkrycie mogłoby pomóc usprawnić życie wielu osobom oraz zapewnić komfort dla tych, którzy narażeni są na zachorowanie w przyszłości.

Zobacz także:  W kosmosie pierwszy raz zaobserwowano huragan

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.