w , ,

Naukowcy wynaleźli szczepionkę na astmę

Strzykawka trzymana w dłoni.

Astma jest jedną z najczęstszych chorób układu oddechowego, która potrafi niezwykle mocno doskwierać – zwłaszcza przez pierwsze lata od diagnozy. Chora osoba musi nauczyć się żyć w obawia o to, że w każdej chwili może pojawić się kolejny atak…

Trudno wskazać jednoznaczną przyczynę tej choroby. W jednym z badań, które zostało opublikowane na łamach Nature Communications, naukowcy przekonują, że co najmniej połowa chorych na astmę zmaga się jednocześnie ze stanem zapalnym w płucach.

Ma on wywoływać reakcję immunologiczną, co ma prowadzić do ataków astmy. Wiedza na ten temat ma sprawić, że będziemy w stanie zaradzić problemowi ataków oraz kontrolować chorobę.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.