w ,

Trzecia dawka szczepionki nie jest skuteczna? Zobacz sam!

Trzecia dawka szczepionki nie jest skuteczna? Zobacz sam!

Zawirowania wobec skuteczności szczepionki to codzienność. Amatorów nauki jest coraz więcej, Nie warto ufać pseudonaukowcom. Wiedzę dotyczącą ludzkiego życia zostawmy ekspertom.

Trzecia dawka szczepionki nie jest skuteczna? Zobacz sam!
flickr.com, Czy trzecia dawka jest skuteczna?
Zobacz także:  15 powodów dla których warto napić się herbatki

Czy trzecia dawka jest skuteczna?

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom udostępniły nowe dane dotyczące skuteczności trzeciej dawki szczepionki Moderny i Pfizera. Według raportu, zapewniają one wysoką ochronę przed nowymi wariantami choroby, Deltą i Omikronem. Badania zostały przeprowadzone w oparciu o informacje o pacjentach, którzy byli zakażeni koronawiurem i znajdowali się w szpitalu pomiędzy sierpniem ubiegłego roku do 5 stycznia bieżącego.

Zobacz także:  Jak zaparzyć yerba mate? Praktyczny przewodnik dla początkujących.

Zapobieganie hospitalizacji

Wyniki wskazują, że w przypadku zapobiegania hospitalizacji podczas fali infekcji wariantem Delta skuteczność wyniosła 94%, a w okresie Omikronu 90%. U osób, które przyjęły tylko dwie dawki i zachorowały, skuteczność wyniosła już 81%. Pół roku od przyjęcia drugiej dawki odporność spada i wynosi zaledwie 57%. Inne dane wskazują, że seniorzy niezaszczepieni są 49-krotnie bardziej wystawieni na hospitalizację niż Ci, którzy zdecydowali się zaszczepić trzema dawkami.

Zobacz także:  Żywność z powietrza! Zobacz, na czym to polega