w , ,

Półroczne lato staje się normą. Nie jest to dla nas dobra wiadomość…

Kobieta w letnim kapeluszu nad brzegiem.

Dotychczas lato stanowiło jedną z czterech wyraźnie zaznaczonych pór roku. Obok niego występowała lekko chłodna, ale już słoneczna i życiodajna wiosna. Po lecie następowała jesień, związana z dużą ilością opadów, powolnym obumieraniem przyrody.

Cały cykl dopełniała zima wraz z mrozami, opadami śniegu oraz czasem, kiedy ziemia mogła odpoczywać od upraw. Teraz wszystko się zmienia. Cykl pogodowy zmierza do momentu, w którym będą występowały jedynie dwie pory roku. Lato oraz twór, będący połączeniem jesieni, zimy oraz wiosny.

Nie jest to dla nas dobra prognoza. Z najnowszego badania wynika bowiem, że lato mające trwać 6 miesięcy niezwykle destrukcyjnie wpłynie na życie na Półkuli Północnej, na której znajduje się również Polska.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.