w , ,

Hiszpania wprowadziła 4-dniowy tydzień pracy

Uśmiechnięci pracownicy.

Kiedy myślimy o karierze zawodowej niewielu z nas bierze pod uwagę czterodniowy tydzień pracy. Oznaczałby on, że zamiast 5 dni w pracy zaczęlibyśmy spędzać tam tylko 4 dni. Pozostałe 3 dni tygodnia stanowiłyby weekend!

Brzmi świetnie, prawda? Na pierwszy rzut oka owszem. Warto jednak pamiętać, że oznacza to jednocześnie, że będziemy przepracowywać 32 godziny zamiast 40 i to właśnie za taki czas pracy otrzymamy wynagrodzenie – będzie ono teoretycznie o około 20% mniejsze niż przy pięciodniowym systemie pracy.

Mimo to właśnie na takie rozwiązanie zdecydowali się Hiszpanie. Wszystko z inicjatywy lewicowej partii Más País. Na razie program pilotażowy wprowadzono jedynie w firmach, które wyraziły zdanie, że są nim zainteresowane.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.