w ,

Domowe wybielanie zębów w 3 minuty

biale zeby

Domowe wybielanie zębów jest możliwe i nie musimy przy tym tracić dużej ilości czasu czy środków finansowych. Istnieją proste, naturalne, a zarazem skuteczne sposoby na wybielenie zębów i właśnie im przyjrzymy się dokładniej.

Następnie przetestujmy jeden z nich, a już po 1 tygodniu zauważymy znaczącą różnicę. Nasze zęby już niedługo będą bielsze, co pozytywnie wpłynie na nasze poczucie wartości. Zanim przejdziemy do tych sposobów na wybielanie zębów, to przeanalizujmy, co wpływa na kolor naszych zębów.

Co wpływa na kolor zębów:

 • uwarunkowania genetyczne
 • dieta
 • spożywanie leków
 • choroby
 • korzystanie z używek(np. papierosy)
 • niedokładne mycie zębów
 • niemycie zębów po herbacie, kawie, czerwonym winie itp.
 • brak regularnych kontroli zębów u stomatologa

Dostrzegając to, co wpływa na kolor naszych zębów, zapewne dostrzegamy, że mamy już nad czym popracować. Na przykład dobrze byłoby wprowadzić zdrowszą dietę, lepiej dbać o codzienne szczotkowanie zębów czy wprowadzić regularne wizyty u stomatologa i tak dalej.

Gdy zastosujemy u siebie te zdrowe nawyki, to na pewno nasze zęby będą nie tylko bielsze, ale i zdrowsze. Zanim jednak do tego dojdzie, to chcielibyśmy szybciej doprowadzić do naturalnego wybielenia naszych zębów. I jest to możliwe już po kilku tygodniach.

Do dzieła, domowe wybielanie zębów jest możliwe. Poznajmy więc sposoby na białe zęby!

Sposób 1 na domowe wybielanie zębów: Soda oczyszczona i olej kokosowy

domowe wybielanie zębów

Soda oczyszczona działa jak skuteczna ścierna substancja, która bardzo dobrze usuwa wszelkie zanieczyszczenia z zębów. Bardzo często występuje w składzie popularnych past do zębów. Natomiast olej kokosowy posiada kwas laurynowy i dzięki temu pozwala chronić jamę ustną przed bakteriami. I co ważne – wpływa na WYBIELANIE ZĘBÓW! Przygotowanie własnej pasty do zębów z tych 2 składników okazuje się bardzo proste.

Przepis na naturalną wybielającą pastę do zębów z sody oczyszczonej i oleju kokosowego:

 • 2 łyżki sody oczyszczonej
 • 1 łyżka organicznego oleju kokosowego

Można więc do małego pudełka wsypać np. 10 łyżek sody oczyszczonej i 5 łyżek oleju kokosowego. Następnie wymieszać te składniki. To wszystko. Taką naturalną pastę wybielającą nanosimy na szczoteczkę i szczotkujemy przez minimum 3 minuty.

Jeśli nie chcemy korzystać z sody oczyszczonej, to można szczotkować zęby samym olejem kokosowym. Natomiast efekty wybielania zębów będą widoczne po dłuższym okresie czasu. Dzieje się tak, ponieważ soda oczyszczona posiada większe właściwości ścierające, przez co wybielające właściwości oleju kokosowego są lepiej wchłaniane przez płytkę nazębną.

Sposób 2 na domowe wybielanie zębów: Kurkuma

kurkukma

Kurkuma to orientalna przyprawa z właściwościami wybielającymi. Ale to nie wszystko, co nam zapewnia. Posiada cenne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Aby ją zastosować wystarczy zakupić sproszkowaną kurkumę i dodać go do używanej przez nas pasty do zębów 2 razy w tygodniu. Można także przygotować własną pastę do zębów, w której pojawi się kurkuma.

Przepis na wybielającą pastę do zębów z kurkumą:

 • łyżka proszku z kurkumy
 • 2 krople olejku eterycznego z mięty
 • łyżka oleju kokosowego

W pudełku możemy więc przygotować sobie miksturę na kilka dni, np. z 5 łyżek proszku z kurkumy, 10 kropli oleju z mięty i 5 łyżek oleju kokosowego.

Sposób 3 na domowe wybielanie zębów: płukanie ust olejem

photo-1519909818144-6b0f1cb425f8

Płukanie jamy ustnej olejem to jedna z metod leczenia chorób i oczyszczania organizmu z toksyn. Ale nie tylko. Nierafinowany olej kokosowy, rzepakowy, lniany, słonecznikowy i sezamowy posiadają również właściwości wybielające. Najczęściej sprawdzi się tutaj olej kokosowy. Jak wygląda użytkowanie oleju kokosowe jako sposób na domowe wybielanie zębów?

Codziennie rano przed umyciem zębów wlewamy do ust 1 łyżkę oleju. I następnie przez 10-15 minut dokładnie płuczemy nimi nasze zęby oraz całą jamę ustną. Efekty są widoczne dopiero po kilku miesiącach. Dotyczą one nie tylko wybielenia zębów, lecz również oczyszczenia organizmu. Ten sposób na wybielanie zębów przeznaczony jest dla osób zdyscyplinowanych i dbających o swoje zdrowie.

Sposób 4 na domowe wybielanie zębów: Węgiel aktywny

photo-1542576324495-94ce0a2091e1 — kopia

Domowe sposoby na wybielanie zębów: węgiel aktywny, posiada on cenne właściwości ścierające, dzięki czemu delikatnie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni zębów. To nie wszystko. Dodatkowo pochłania on zanieczyszczenia, które już nie wpływają negatywnie na żółtawy kolor zębów.

W węgiel aktywny wystarczy zaopatrzyć się w aptece. Jak przygotować taką naturalną wybielającą pastę do zębów z węglem aktywnym?

Recepta na domową wybielającą pastę do zębów z węglem aktywnym:

 • 3 kapsułki węgla aktywnego
 • łyżka oleju kokosowego/sezamowego

W pewnym pudełku możemy przygotować większą ilość takiej pasty, aby starczyła nam na cały tydzień lub dłużej. Pamiętajmy jednak, aby taką pastę z węglem aktywnym stosować maksymalnie 2 razy w tygodniu(np. w poniedziałek i piątek). Jeśli mamy wrażliwe uzębienie, to możemy nawet ograniczyć się do stosowania tej pasty 1 raz w tygodniu. Efekt jaśniejszych zębów będzie widoczny już po kilku tygodniach.

Sposób 5 na domowe wybielanie zębów: Sok z Cytryny

Natychmiastowy efekt wybielania zębów zapewni dość mocna mieszanka soku z cytryny i sody oczyszczonej. Wystarczy zmieszać 1 łyżkę sody oczyszczonej wraz z 1 cytryną.

Gdy po zmieszaniu zniknie już piana, to uzyskujemy roztwór, który aplikujemy na zęby poprzez nasz palec lub za pomocą ręcznika kuchennego. Pozostawiamy na kilka minut, najlepiej minimum 5. To wszystko! Mikstura na domowe wybielanie zębów gotowa!

Sposób 6 na domowe wybielanie zębów: Banany

Okazuje się, że banany zawierają substancje zwalczające kamień nazębny i poprawiające ich biały kolor. Jak należy zastosować te właściwości banana?

Po umyciu zębów tradycyjną pastą lub domową, bierzemy skórkę dojrzałego banana i polerujemy jej wewnętrzną częścią nasze zęby. Robimy tak przez kilka minut 2 razy dziennie, a po kilku tygodniach zauważymy już pewne efekty sposoby na domowe wybielanie zębów.

Jakie są jeszcze domowe sposoby na wybielanie zębów?

Nie zawsze mogą nas interesować te powyższe domowe sposoby na wybielanie zębów. Choć trzeba przyznać, że ich zastosowanie nie jest takie trudne, a na pewno okazują się skuteczne. Jeśli jednak poszukujemy jeszcze innych sposobów na śnieżnobiałe zęby, to warto pomyśleć o 2 sprawach.

Wybrane wpisy specjalnie dla Ciebie!

Nie obawiaj się, nie spamujemy.

Pierwsza z nich dotyczy past wybielających, który naprawdę wiele odnajdziemy w różnych sklepach, marketach i aptekach. Starajmy się wyszukać te, które w swoim składzie posiadają sodę oczyszczoną i inne cenne składniki wybielające.

Druga sprawa to profesjonalne wybielanie zębów u dentysty. Jest to jednak możliwe, gdy wcześniej zadbamy o posiadanie zdrowych zębów. Nadwrażliwość zębów, choroby dziąseł i przyzębia, ubytki, ciąża i karmienie piersią to niektóre z przeszkód, które uniemożliwiają nam skorzystanie z takich zabiegów wybielania zębów u stomatologa. Kosztuje nas to kilka tysięcy zł i wymaga pojawienia się u stomatologa około 2-4 razy. Najczęściej takie zabiegi wybielania zębów są krótkotrwałe, więc należy je regularnie powtarzać co kilka lat bądź jeszcze częściej.

Ważne: Poznaliśmy domowe sposoby na wybielanie zębów w kilka minut. Natomiast takie produkty, jak cytryna, soda oczyszczona czy inne mogą również negatywnie wpłynąć na nasze uzębienie. Przy ich długotrwałym stosowaniu zęby stają się kruche, wrażliwe i pojawia się więcej ubytków w zębach. Dlatego pamiętajmy, aby te domowe metody na wybielanie zębów stosować przez maksymalnie kilka tygodni. Już po tym czasie uzyskamy świetny efekt wybielania. I będziemy mogli go powtórzyć za kilka miesięcy.

Zobacz także: Chcesz mieć zdrowe zęby? 15 Porad jak dbać o zęby!

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.